wtv.pl > Polska > Podkarpacie. Ponad 100 interwencji strażaków w ciągu doby. Wszystko przez ulewne deszcze
Maria Glinka
Maria Glinka 15.06.2022 02:02

Podkarpacie. Ponad 100 interwencji strażaków w ciągu doby. Wszystko przez ulewne deszcze

ulewa
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Podkarpackie. Intensywne opady zmusiły strażaków do interwencji. W ciągu jednej doby funkcjonariusze wyjeżdżali ponad 100 razy, aby pomagać w usuwaniu skutków gwałtownych opadów. Woda wdarła się na posesje i zablokowała niektóre drogi.

Strażacy w pełnej gotowości. W ciągu jednej doby ponad 100 interwencji

W czwartek woj. podkarpackie zmagało się z gwałtownymi opadami. Deszcz był tak intensywny, że do akcji musiała wkroczyć straż pożarna.

Rzecznik podkarpackich funkcjonariuszy Marcin Betleja poinformował, że w ciągu doby strażacy interweniowali ponad 100 razy. Najwięcej zgłoszeń napływało z powiatów: jasielskiego, jarosławskiego, rzeszowskiego i dębickiego.

Mimo zagrożenia obywatele byli bezpieczni. - Nikt nie został poszkodowany - zapewnił rzecznik straży pożarnej na Podkarpaciu.

Zalane posesje, nieprzejezdne drogi

Opady były wyjątkowo intensywne. Działania strażaków polegały przede wszystkim na wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic.

W niektórych miejscach pojawiły się także problemy z przejazdem. Również i w tym wypadku mieszkańcy Podkarpacia mogli liczyć na wsparcie funkcjonariuszy, którzy udrażniali przepusty drogowe. 

Strażacy podjęli także działania wyprzedzające. - Przy pomocy worków z piaskiem zabezpieczali też budynki przed zalaniem - poinformował Marcin Betleja.

To jeszcze nie koniec intensywnych opadów

Jednak IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec gwałtownych zjawisk w tym regionie. We wschodniej części woj. podkarpackiego obowiązuje alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami. Synoptycy spodziewają się ich w nocy z piątku na sobotę (17-18 września).

Kto musi przygotować się na trudne warunki? Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego i stalowowolskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: