wtv.pl > Gwiazdy > Piotr Semka po poważnym przejściu COVID-19 zabrał głos
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:19

Piotr Semka po poważnym przejściu COVID-19 zabrał głos

Piotr Semka
Jakub Kaminski/East News

Znany dziennikarz, Piotr Semka, niedawno zniknął po tym, jak zaraził się i ciężko przeszedł koronawirusa. Powoli wraca do zdrowia i chciał podziękować wszystkim, którzy wspierali go w tym trudnym czasie. Przed nim jednak jeszcze sporo pracy, by wrócić do normalności.

Dziennikarz zniknął z mediów na około dwa miesiące.

Piotr Semka chorował ciężko na koronawirusa

Znany dziennikarz Piotr Semka na dwa miesiące zniknął z mediów społecznościowych. Nie widać go było również w tych tradycyjnych. Wcześniej media dowiedziały się o tym, że zaraził się koronawirusem.

Jak się okazało, Semka bardzo ciężko przeżył chorobę. Jak podała w marcu Wirtualna Polska, trafił do szpitala i tam walczył z wirusem. W pewnym momencie do gry wszedł nawet respirator.

Życzenia zdrowia płynęły zewsząd - od fanów i czytelników, dziennikarzy, jak i osób polityki, m.in. Mateusza Morawieckiego.

Wielkim przyjacielem dziennikarza jest również Jacek Kurski. Szef TVP czuwał przy chorym i modlił się za jego zdrowie. Informował również na bieżąco o stanie jego zdrowia.

W rozmowie z „Super Expressem” ujawnił, że Semka, choć pobierał tlen z respiratora, oddychał w większości samodzielnie. Potem, po wybudzeniu ze śpiączki, powoli nawiązywano z nim kontakt, co ucieszyło bardzo działacza Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarz podziękował wszystkim za wsparcie

Semka po dwóch miesiącach wrócił do aktywności w mediach społecznościowych. W krótkim wpisie podziękował wszystkim za modlitwę i dobre słowa w czasie jego choroby.

Napisał również, że teraz czeka go jeszcze długa rehabilitacja. Mężczyzna wciąż pozostaje również w szpitalu.

Semka jest dziennikarzem i autorem książek związanych z Solidarnością. Od 2018 roku jest członkiem rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wp.pl]

Powiązane