wtv.pl > Polska > Pilne ostrzeżenie. Sanepid wykrył pałeczki salmonelli na skorupkach popularnych jaj
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Pilne ostrzeżenie. Sanepid wykrył pałeczki salmonelli na skorupkach popularnych jaj

Sanepid ostrzega przed salmonellą na skorupkach popularnych jajek
wtv.pl

Sanepid pilnie ostrzega przed jednym z najpopularniejszych produktów. Niebezpieczeństwo jest realne, może dojść do zakażenia bakteriami. Pod żadnym pozorem nie wolno ich spożywać.

W czwartek 8 lipca Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Uważać muszą niemal wszyscy.

W jednym z badanych produktów wykryto niebezpieczne dla zdrowia pałeczki Salmonelli Enteritidis. Problem jest o tyle poważny, że sanepid ostrzega przed produktem, który gości w większości domów.

Uwaga, sanepid wykrył pałeczki salmonelli na skorupkach popularnych jaj

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła badania i jego wyniki jasno wskazały, że konsumenci znaleźli się w niebezpieczeństwie. Na skorupkach jaj firmy Invest Michel wykryto pałeczki Salmonelli.

- Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - poinformował sanepid.

Jak sprawdzić, które jajka są skażone?

Dokładnie wskazano, które jajka mają na swojej skorupce pałeczki Salmonelli Enteritidis. Jeśli w ostatnim czasie zakupiłeś "Świeże jaja, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt.", konieczne sprawdź kod na skorpukach.

Zagrożeniem dla zdrowia konsumentów są te jajka, które na skorpuce mają kod 3PL 30221328. Ich data przydatności to 20.07.2021 r.

>

Źródo: GIS

Jajka, na których wykryto salmonellę wyprodukowane zostały przez firmę Invest Michel Sp. j. Ulokowanym przy ul. Kobierne 44A w Dębach Wielkich 05-311.

Zakład, gdzie pakowano jajka z pałeczkami bakterii na skorupkach nosi numer PL 14125903 WE. O całym zdarzeniu poinformowany został powiatowy lekarz weterynarii w Mińsku Mazowieckim. To jednak nie wszystko.

>

Źródło: GIS

Można zwrócić zakupiony produkt

Po wykryciu pałeczek bakterii dokładnie skontrolowano zakład. Nie stwierdzono jednak nieprawidłowości i obecności Salmonelli w pomieszczeniach magazynowych, czy na maszynach.

Firma Invest Michel natychmiast rozpoczęła proces wycofywania skażonej partii ze sklepów. Klienci, którzy zdążyli jednak zakupić produkt, mogą zgłaszać się do zakładu pakowania poprzez numer tel. 606 990 211. Otrzymają nowy produkt lub zwrot jego wartości.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane