wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Paweł Tanajno zatrzymany. Co się stało?

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Paweł Tanajno został zatrzymany przez policję. W tej chwili nie ma jeszcze informacji co doprowadziło do interwencji policji. W Warszawie odbywają się dziś manifestacje Strajku Przedsiębiorców. Działacze nie chca dopuścić do złożenia przez Jarosław

  • Paweł Tanajno, działacz związany ze Strajkiem Przedsiębiorców został zatrzymany przez policję

  • Służby mundurowe zablokowały dostęp do placu Piłsudskiego, obok którego odbywać się miały dziś zarejestrowane manifestacje przeciwników rządu

Paweł Tanajno został zatrzymany już na samym początku obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. 

Paweł Tanajno w rękach policji 

Jak donoszą dziennikarze Wirtualnej Polski, Paweł Tanajno - działacz związany ze Strajkiem Przedsiębiorców, który zaplanował na dzień dzisiejszy manifestacje przy placu Piłsudskiego został zatrzymany przez policję. Były kandydat na prezydenta miał zostać w kajdankach odprowadzony w kierunku radiowozu. 

Mimo że demonstracje zostały zgłoszone i legalnie zarejestrowane w stołecznym ratuszu, policja uniemożliwiła dostanie się członkom ruchu przedsiębiorców na teren placu Piłsudskiego. Został on "ogrodzony" ze wszystkich stron zmasowanymi siłami funkcjonariuszy. 

Jak wynika z doniesień WP, demonstranci próbowali przedstawić mundurowym dokumenty świadczące o zgodzie warszawskiego Urzędu Miasta na zaplanowane na dziś manifestacje, ale policja nie zareagowała na ich prośby

Nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu Paweł Tanajno, który jest jednym z liderów Strajku Przedsiębiorców, został zatrzymany. 

Policja blokuje manifestacje?

Policjanci mają blokować nie tylko plac Piłsudskiego, ale również m.in. Krakowskie Przedmieście w okolicach świątyni, w której trwa właśnie msza ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej oraz Ogród Saski

Celem manifestantów skupionych w demonstracji o nazwie "Narodowa blokada schodów Jarosława", organizowanej przez Pawła Tanajno, miało być niedopuszczenie prezesa PiS do złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. 

Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z naszym portalem Paweł Tanajno zapewniał, że manifestacja z pewnością dojdzie do skutku, ponieważ została zarejestrowana w Urzędzie Miasta. 

- Obchody są legalne i na pewno się odbędą, nasza demonstracja będzie legalna i na pewno się odbędzie. My mamy zresztą zgody, zarejestrowane z Urzędu Miasta, nikt tego nie odwoła i nikt tego nie będzie odwoływał, bo nie ma takich przepisów, które zakazują zgromadzeń - przekonywał nas jeszcze 3 dni temu działacz. 

Uroczystości związane z obchodami 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu o godz. 8.00. Tuż po mszy rządowa delegacja ma się udać na plac Piłsudskiego, by złożyć kwiaty pod pomnikiem ofiar.

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną królowej Elżbiecie II

  • Tadeusz Rydzyk nie zjawił się w sądzie. Rozprawę trzeba było przesunąć

  • NIK złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Polskiej Fundacji Narodowej. Podejrzewa się przestępstwo

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >