wtv.pl > Świat > Papież dementuje wieści o abdykacji. "Nie wiem, skąd oni to wzięli"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:05

Papież dementuje wieści o abdykacji. "Nie wiem, skąd oni to wzięli"

papież franciszek - abdykacja (2)
VINCENZO PINTO/AFP/East News

Papież zareagował na plotki o jego rychłej abdykacji, przekazane przez jedną z włoskich gazet. – Nigdy nie przyszło mi do głowy, by podać się do dymisji – zapewnił Franciszek. Ojciec święty opowiedział też o szczegółach operacji, która uratowała mu życie.

Przed kilkoma dniami media obiegły informacje o rzekomej abdykacji papieża Franciszka. Powagi sprawie dodawał fakt, że autor rewelacji, Antonio Socci, przed laty poinformował też o rezygnacji z pełnionej funkcji Benedykta XVI.

Włoski pisarz i dziennikarz powoływał się przy tym między innymi na problemy zdrowotne ojca świętego. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Papież Franciszek dementuje

W trakcie cytowanej przez Interię rozmowy z hiszpańskim radiem Cope papież podkreślił, że po operacji jelita, którą przeszedł 4 lipca, czuje się dobrze.

Franciszek wskazał, że bierze lekarstwa i nie ma problemów z jedzeniem. Słowem: prowadzi "całkowicie normalne" życie. Jego jelito skróciło się jednak o 33 centymetry. Jak wyznał, jeden z pielęgniarzy, który przekazał mu, że musi poddać się zabiegowi, uratował mu życie. Wcześniej ojcu świętemu sugerowano kurację antybiotykową.

Pytany o doniesienia włoskich mediów, głowa Kościoła katolickiego odparła: – Nie wiem, skąd oni to wzięli, że chcę ustąpić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"Nie chcę być pamiętany jako Papież-Superman"

Papież podkreślił, że nie ogląda telewizji i czyta tylko jedną włoską gazetę. Przyznał też, że dopiero po kilku dniach odkrył, że "było coś o jego dymisji".

Za każdym razem, kiedy papież jest chory, wieje zawsze bryza albo huragan konklawe – zauważył nieco ironicznie ojciec święty.

Odpowiadając na pytanie, jak chciałby zostać zapamiętany, Franciszek wskazał, że "jako grzesznik, który starał się czynić dobro". Dodał, że choć niektórzy usiłują go tak przedstawiać, nie chciałby odejść jako "Papież-Superman".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: Radio ZET, wtv.pl

Powiązane