Olsztyn. Trwa obława na sprawcę napadu na kantor.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Stycznia 2021

Blokady dróg, kontrole samochodów. Trwa obława na napastnika, który postrzelił dwoje pracowników kantoru

W Olsztynie trwa obława na mężczyznę, który wczoraj wieczorem napadł na zlokalizowany w centrum miasta kantor. Zaskoczony obecnością więcej niż jednego pracownika sprawca oddał strzały, raniąc tym samym dwie osoby.

Sprawca umówił się z przedstawicielami FlyingAtom, kantoru zajmującego się kryptowalutami, a także sprzedażą złota, na dokonanie dużej transakcji. Mężczyzna miał dokonać zakupu 60 uncji, których wartość oszacowano na 450 tys. zł, wskazuje internetowy serwis radia RMF FM.

Ze względu na wysokość wspomnianej kwoty w budynku czekało trzech pracowników firmy. Tuż po godzinie 19 do olsztyńskiej placówki wszedł uzbrojony napastnik. Postrzeliwszy dwoje pracowników, uciekł z miejsca zdarzenia. Trzeciemu z nich udało się powiadomić policję.

W rozmowie z reporterem RMF FM Dawid Muszyński, właściciel kantoru, przekazał, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. – Sprawca nie spodziewał się chyba trzech osób: spodziewał się, że w biurze będzie jedna osoba, tak jak zawsze. I wykonał jakieś desperackie ruchy. Chyba sam do końca nie przewidział takiej sytuacji – przekazał.

Biedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćBiedronka rozdaje produkty. Dziś ostatnia szansa, żeby skorzystaćCzytaj dalej

Mężczyzna ranił w klatkę piersiową wspomnianego pracownika placówki. Jego stan określany jest jako bardzo poważny. Serwis informuje, że medycy utrzymują go w stanie śpiączki farmakologicznej.

Nieco lepiej wygląda sytuacja postrzelonej kobiety, która została raniona w brzuch. Jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Według ustaleń reportera radia poszkodowana jest przytomna.

Olsztyn. Trwa poszukiwanie mężczyzny, który postrzelił dwie osoby

Sprawca zabrał z kantoru warte 450 tysięcy złotych złoto, po czym uciekł pieszo.

Śledczy przeszukali najbliższą okolicę budynku. W akcję włączono ponadto psa tropiącego. Kontrolując przejeżdżające samochody, mundurowi blokowali też liczne trasy na terenie miasta. Kontrole prowadzono również w autobusach miejskich.

Policjanci pracują również bezpośrednio na miejscu zdarzenia. W sprawie przesłuchano świadków i zabezpieczono nagrania z monitoringu. Wejście do budynku przy ulicy Głowackiego jest strzeżone przez funkcjonariuszy.

Za pomoc w ujęciu sprawcy firma FlyingAtom wyznaczyła 100 tys. zł nagrody. Osoby mogące wskazać napastnika proszone są o kontakt drogą mailową: olsztyn@flyingatom.com.

źródło: rmf24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: