wtv.pl > Polska > Odszedł Jan Janga-Tomaszewski. Artur Barciś żegna przyjaciela gorzkimi słowami: "Przez 30 lat błagałem go, żeby nie palił"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.03.2022 01:15

Odszedł Jan Janga-Tomaszewski. Artur Barciś żegna przyjaciela gorzkimi słowami: "Przez 30 lat błagałem go, żeby nie palił"

We wtorek zmarł Jan Janga-Tomaszewski
Unsplash.com/dtomaseti

Bitwa o jego życie trwała do końca. We wtorek odszedł Jan Janga-Tomaszewski. Jego kreacje aktorskie i dubbingowe znali niemal wszyscy Polacy. Żegnają go największe nazwiska w branży.

We wtorek przekazano smutne informacje o śmierci wybitnego Jana Jangi-Tomaszewskiego. Przez lata współtworzył najpopularniejsze filmy, seriale, sztuki i bajki.

Jana Jangę-Tomaszewskiego żegnają dosłownie wszyscy. Wszyscy też starali się, aby został na świecie nieco dłużej.

W sieci pojawił się poruszający post Artura Barcisia. Żegnając swojego przyjaciela, poprosił, by jego choroba była przestrogą dla innych.

Zmarł Jan Janga-Tomaszewski

Odejście wielkiego aktora Jana Jangi-Tomaszewskiego poruszyło nie tylko jego koleżanki i kolegów ze sceny oraz planów filmowych. Fani jego twórczości do końca wierzyli, że rak płuc nie wygra wojny o jego życie.

W "07 zgłoś się", "Ojcu Mateuszu", czy kultowych "Miodowych latach" stworzył wyjątkowe postacie. To jednak nie wszystko. Słynął ze swojego talentu muzycznego. Był prawdziwą gwiazdą piosenki aktorskiej.

Chętnie udzielał również swojego głosu. Słyszeli go widzowie m.in. bajki "Rodzina Addamsów” oraz widzowie "Hobbita".

Artur Barciś żegna przyjaciela w nietypowy sposób

Nowotwór początkowo zajął tylko płuca aktora i reżysera. Później przerzuty wykryto również w mózgu Jana Jangi-Tomaszewskiego. Jacek Bończyk rozpoczął zbieranie pieniędzy na drogie leczenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety się nie udało i we wtorek Teatr Ateneum poinformował o odejściu Jana Jangi-Tomaszewskiego. Głos zabrał również Artur Barciś. Jego post ma wyjątkowo gorzki wydźwięk.

- Zbiórka już niepotrzebna. Nie zdążyliśmy, Janek umarł. Przez 30 lat błagałem go, żeby nie palił. Niech śmierć mojego przyjaciela będzie przestrogą dla palaczy - napisał na Facebooku Artur Barciś.

Posty żegnające Jana Jangę-Tomaszewskiego zamieścili m.in. Magdalena Zawadzka, Mirosław Czyżykiewicz oraz Katarzyna Skarżanka i Jacek Bończyk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, onet.pl, plejada.pl

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane