wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Oczy diabła" dostępny w sieci za darmo. Patryk Vega niespodziewanie udostępnił swój film o handlu dziećmi

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Fani dzieł Patryka Vegi mogą obejrzeć w mediach społecznościowych jego film "Oczy diabła" zupełnie za darmo. Reżyser zdecydował się udostępnić swój dokument ze względu na poruszany temat. We wtorek na jego profilu pojawił się pełnome

  • Patryk Vega we wtorek o 8:00 opublikował na swoim profilu na Facebooku film "Oczy diabła"

  • W dokumencie będącym efektem śledztwa reżysera poruszany jest temat handlu dziećmi w Unii Europejskiej

  • Produkcja dostępna jest dla widzów zupełnie za darmo

We wtorek rano na profilu Patryka Vegi pojawił się zatytułowany "Oczy diabła". Zaprezentowany przez reżysera dokument nie jest przeznaczony dla młodszych widzów oraz osób o słabych nerwach.

Głównym tematem filmu "Oczy diabła" jest handel dziećmi w Unii Europejskiej. Produkcja ma być efektem śledztwa Patryka Vegi, a jego szczegóły jeżą włos na głowie. Czy to możliwe, aby we wspólnocie miały miejsce podobne wydarzenia?

Patryk Vega za darmo udostępnia film "Oczy diabła"

Fani Patryka Vegi mogli być zdziwieni, gdy 2 lutego we wtorek na profilu znanego reżysera zobaczyli informacje o premierze filmu "Oczy diabła". Produkcja została udostępniona w całości za darmo i dostępna jest na publicznym koncie reżysera.

Jeszcze przed jego premierą na profilu Patryka Vegi pojawiły się podziękowania dla Komisji Europejskiej, która miała aktywnie włączyć się w przeciwdziałanie handlem dziećmi. To właśnie ten problem na terenie Unii Europejskiej nagłaśnia reżyser.

- Opowiem, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy - Gazeta.pl przypomina zeszłoroczne słowa reżysera zapowiadającego pojawienie się filmu "Oczy diabła".

Twórca dokumentu wskazujący, że jego powstanie to efekt długiego śledztwa zdecydował się na rozpowszechnienie swojego filmu zupełnie za darmo ze względu na dużą wagę przekazu społecznego poruszanego tematu. Wiele osób może nie wiedzieć, że w XXI w. na terenie Europy Zachodniej dochodzi do tak barbarzyńskich praktyk, jakim jest handlem dziećmi.

Wszystko rozpoczęło się od jednego kontaktu

Opisując zalążek pomysłu na powstanie tak wstrząsającego materiału, jak "Oczy Diabła" Patryk Vega przyznał, że pierwszy kontakt do kobiety chcącej sprzedać swoje dziecko otrzymał od osoby powiązanej ze światem przestępczym.

Kobieta, która pokazana jest w dokumencie, ma wprost przyznawać, że chce sprzedać swoje dziecko "do burdelu". Wstrząsająca relacja i śledztwo reżysera mają obnażyć, że pod okiem instytucji europejskich trwa nielegalny proceder i nie jest trudne sprzedanie dziecka do wspomnianego burdelu, czy jego organy wewnętrzne.

Na samym początku produkcji "Oczy diabła" dostępnej w całości za darmo na profilu reżysera dowiedzieć można się, że Patryk Vega zdecydował, iż uratowanie dziecka staje się jego nadrzędnym celem, a sama produkcja to zapis jego działań w tym zakresie.

Film dokumentalny od Patryka Vegi nie będzie dla wszystkich

Temat poruszany przez reżysera nie należy do łatwych, dlatego nie wszyscy będą w stanie obejrzeć go w całości. Nie powinni oglądać go również widzowie nieletni, gdyż tezy prezentowane w produkcji są zwyczajnie nieprzeznaczone dla młodocianego widza. Reżyser nagłaśnia handel dziećmi w — wydawać by się mogło — jednym z najbardziej rozwiniętych regionów świata.

- Mamy pełne przekonanie, że tylko wspólne działanie na rzecz ochrony bezpieczeństwa dzieci przyniesie efekty. Handel ludźmi, w szczególności dziećmi, dotyczy wszystkich krajów w Europie, dlatego w kooperacji z Komisją Europejską, oraz międzynarodowymi instytucjami i organami ścigania będziemy walczyć, by uderzyć w ten proceder - podkreślił na Facebooku w wyjaśnieniu dotyczącym dokumentu "Oczy diabła". 

Poniżej zamieszczamy materiał opublikowany na profilu Patryka Vegi w mediach społecznościowych, jednak jeszcze raz podkreślamy, iż nie jest on przeznaczony dla niepełnoletnich widzów.

Źródło: Gazeta.pl / Facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >