wtv.pl > Gospodarka > Czy koniec części obostrzeń nadejdzie już w lutym? Premier powiedział, jaki jest warunek
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:43

Czy koniec części obostrzeń nadejdzie już w lutym? Premier powiedział, jaki jest warunek

Obostrzenia dla najbardziej poszkodowanych branż mogą zostać poluzowane, zapowiedział Mateusz Morawiecki.
Piotr Molecki/East News

W trakcie konferencji prasowej, jaka miała miejsca w minionym tygodniu, minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone przynajmniej do 31 stycznia. W efekcie otwarcie hoteli, restauracji oraz siłowni zostało przesunięte o kolejne dwa tygodnie.

Wobec przedłużającego się zamrożenia wspomnianych branż, ich przedstawiciele rozpoczęli akcję otwierania stacjonarnego działania placówek.

Jak wskazuje portal Gazeta.pl, po restauratorach do inicjatywy dołączyli m.in. hotelarze z Karpacza. Otwarcie klubów fitness od lutego zapowiedziała też Polska Federacja Fitness.

Rząd poluzuje obostrzenia już w lutym?

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki wskazał, że istotnie kilka branż zostało najmocniej dotkniętych wskutek wprowadzonego wobec epidemii koronawirusa lockdownu.

Premier zapewnił jednak, że ich zamknięcie było spowodowane faktem, iż ich ośrodki stanowiły źródło zakażeń. Dodał, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, według których najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy wróciliby do pracy już w lutym.

Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii – przekazał szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniane protokoły mają zostać wdrożone w lutym. Morawiecki zaznaczył jednak, że na ten moment nie jest w stanie ocenić, kiedy dokładnie rządzący wprowadzą zapowiedziane rozwiązania.

Szef Rady Ministrów podkreślił, że ponowne otwarcie najbardziej poszkodowanych branż będzie warunkowane obecną sytuacją epidemiczną.

Jeśli nastąpi jednak wzrost zakażeń i zgonów, to będziemy musieli te plany zweryfikować – zapowiedział, cytowany przez wspomniany portal.

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia minionej doby odnotowano 4835 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 60 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 231 osób, przekazali przedstawiciele resortu.

źródło: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: