wtv.pl
Obostrzenia dla najbardziej poszkodowanych branż mogą zostać poluzowane, zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Piotr Molecki/East News

Czy koniec części obostrzeń nadejdzie już w lutym? Premier powiedział, jaki jest warunek

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Obostrzenia dla najbardziej poszkodowanych branż mogą zostać poluzowane, zapowiedział Mateusz Morawiecki w trakcie specjalnej konferencji prasowej. "Jeśli nastąpi jednak wzrost zakażeń i zgonów, to będziemy musieli te plany zweryfikować&rdquo

W trakcie konferencji prasowej, jaka miała miejsca w minionym tygodniu, minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone przynajmniej do 31 stycznia. W efekcie otwarcie hoteli, restauracji oraz siłowni zostało przesunięte o kolejne dwa tygodnie.

Wobec przedłużającego się zamrożenia wspomnianych branż, ich przedstawiciele rozpoczęli akcję otwierania stacjonarnego działania placówek.

Jak wskazuje portal Gazeta.pl, po restauratorach do inicjatywy dołączyli m.in. hotelarze z Karpacza. Otwarcie klubów fitness od lutego zapowiedziała też Polska Federacja Fitness.

Rząd poluzuje obostrzenia już w lutym?

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki wskazał, że istotnie kilka branż zostało najmocniej dotkniętych wskutek wprowadzonego wobec epidemii koronawirusa lockdownu.

Premier zapewnił jednak, że ich zamknięcie było spowodowane faktem, iż ich ośrodki stanowiły źródło zakażeń. Dodał, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, według których najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy wróciliby do pracy już w lutym.

Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii – przekazał szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniane protokoły mają zostać wdrożone w lutym. Morawiecki zaznaczył jednak, że na ten moment nie jest w stanie ocenić, kiedy dokładnie rządzący wprowadzą zapowiedziane rozwiązania.

Szef Rady Ministrów podkreślił, że ponowne otwarcie najbardziej poszkodowanych branż będzie warunkowane obecną sytuacją epidemiczną.

Jeśli nastąpi jednak wzrost zakażeń i zgonów, to będziemy musieli te plany zweryfikować – zapowiedział, cytowany przez wspomniany portal.

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia minionej doby odnotowano 4835 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 60 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 231 osób, przekazali przedstawiciele resortu.

źródło: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >

Gospodarka

Decyzja UOKiK. MBank musi oddać pieniądze klientom

Czytaj więcej >