wtv.pl
W czasie kuligu doszło do wypadku

(zdj. il.) JACEK KOZIOL /East News

Ciągnął kilka osób na workach za autem po śniegu. Doszło do dramatycznego wypadku, 15-latka walczy o życie

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

PAP oraz RMF FM poinformowały o groźnym wypadku, jaki miał miejsce pod Elblągiem. Do szpitala trafiły dwie uczestniczki sześcioosobowego kuligu organizowanego przez ojca jednego z uczestników. Atrakcja polegała na ciągnięciu na workach wypchanych s

  • We wsi Adamowo pod Elblągiem w czasie kuligu doszło do poważnego wypadku

  • Samochód ciągnął za sobą 6 uczestników jadących po dwie osoby na workach wypełnionych sianem

  • Na jednym z zakrętów dwie nastolatki znajdujące się na końcu kuligu uderzyły w drzewo

  • 15-latka doznała poważnych obrażeń głowy i walczy o życie w szpitalu, druga z nich złamała rękę

Do wypadku doszło wczoraj, w poniedziałek 18 stycznia w godzinach wieczornych. Atrakcja związana z przejażdżką na śniegu nie zakończyła się jednak szczęśliwie. Dwie nastolatki uderzyły w drzewo.

Z dostępnych na tę chwilę informacji wynika, że do wypadku doszło w trakcie manewru skrętu. Mężczyzna kierujący pojazdem skręcił, jednak nie wszyscy ciągnięci przez niego uczestnicy kuligu zdołali pokonać zakręt.

Tragiczne efekty kuligu pod Elblągiem - w wyniku wypadku ucierpiały dwie dziewczynki

RMF FM przekazuje, iż wypadek miał miejsce we wsi Adamowo zlokalizowanej w gminie Elbląg. Łącznie sześć osób było ciągniętych przez samochód marki Renault Traffic.

Uczestnicy siedzieć mieli pod dwie osoby na workach wypełnionych słomą. W czasie pokonywania jednego z zakrętów, znajdujących się na trasie wybranej przez 40-letniego kierowcę, dwie dziewczynki spadły z instalacji kuligu. Siedziały na ostatnim z trzech worków ciągniętych przez auto.

Wypadkowi uległa 15-latka oraz jej 14-letnia koleżanka. Młodsza z dziewczyny trafiła do szpitala ze złamaniem ręki. Stan drugiej z nich jest zdecydowanie bardziej poważny.

15-latka po udziału w kuligu walczy o życie w szpitalu

- Taka lekkomyślna zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników kuligu, który wymknie się spod kontroli. A żeby tak się stało naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, ciut za duża prędkość i jakaś nierówność, kamień lub konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której można było uniknąć - przekazał w rozmowie z RMF FM Jakub Sawicki z policji w Elblągu.

Media podają, że 15-latka w wyniku wypadku odniosła poważne obrażenia głowy i obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy, którzy walczą o jej życie. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali prawo jazdy 40-letniego kierowcy pojazdu i ustalili, że nie był on pod wpływem alkoholu.

Nastolatka, która poważnie ucierpiała w wypadku to córka kierowcy prowadzącego Renault Traffic, który ciągnął 6-osobowy kulig. Dziewczyna obecnie walczy o życie, a mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne.

Kierowca może trafić do więzienia nawet na 8 lat

- [...] tak ekstremalne kuligi bezpośrednio zagrażają życiuzdrowiu. Obowiązujące przepisy ruchu drogowego kategorycznie zabraniają ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Organizacja takiego kuligu jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany 500-złotowym mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub jeszcze wyższą grzywną przez sąd - poinformował Jakub Sawicki z policji w Elblągu.

RMF FM dodaje, że obecnie kierowcy w związku ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci grozi nawet 8 lat więzienia. Najniższa przewidziana w przepisach kara to 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Źródło: RMF FM 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >