wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych planów rządu. Zaskakujące szczegóły znoszenia obostrzeń

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Pojawiły się niedawno nieoficjalne informacje dotyczące obostrzeń, z których wynikało, że rząd zamierza otworzyć w połowie lutego hotele. Teraz, jak podaje RMF FM, rozważa również otwarcie mniejszych obiektów sportowych, czyli boisk,

Wciąż nie ma ostatecznej decyzji dot. hoteli, ale niektóre doniesienia sugerują już, że swoje podwoje dla klientów otworzą niedługo również inne mniejsze obiekty sportowe.

Nowe informacje dot. obostrzeń. Otwarte zostaną nie tylko hotele?

Od pewnego czasu pojawiają się doniesienia dotyczące otwarcia przez rząd hoteli w połowie lutego. Choć chwilowo pozostaje to tylko w sferze domysłów, tym bardziej, że minister zdrowia Adam Niedzielski był temu bardzo przeciwny, już słychać o kolejnych branżach, które mogłyby zostać otwarte.

Tym razem mówi się o mniejszych obiektach sportowych, czyli np. ślizgawkach, boiskach typu Orliki czy kortach tenisowych. Informację o nich podało radio RMF FM.

W tym zestawieniu nie pojawiają się jednak baseny i siłownie. Wszystko przez wzgląd na otwarte i zamknięte powierzchnie - większość kortów tenisowych oraz lodowisk (w tym wypadku otwartych) znajduje się na świeżym powietrzu, podobnie jest z boiskami. Jak oceniają dziennikarze radia, ich otwarcie ma być związane z mniejszym ryzykiem zarażenia. 

Branża fitness cierpi od dłuższego czasu na problemy z wypłacalnością - wiele siłowni zdążyło już zamknąć się dla klientów na zawsze ze względu na brak możliwości utrzymania się w warunkach pandemicznego lockdownu.

Również stoki narciarskie nie są na razie brane pod uwagę - wszystko ze względu na skojarzenie wypraw na narty z wyjazdami, co według ministra zdrowia jest jedną z przyczyn wzmożonej transmisji koronawirusa w Polsce. 

Dlaczego więc otwarte mają zostać hotele, które również sugerują możliwość wyjazdów i organizowania sobie urlopów?

Hotele - warunki otwarcia

Przede wszystkim hotele mają zostać przeznaczone dla przebywających czasowo w Polsce obcokrajowców, którzy ze względu na sytuację pandemiczną nie mają się gdzie podziać. Jeśli okaże się jednak, że transmisja koronawirusa wśród gości będzie zwiększona, powróci stan, jaki mamy teraz - z zamkniętymi hotelami.

Obawy ministra zdrowia dotyczą również kwestii wyjazdowych - ze względu na to, że otwarte są teraz jedynie podstawówki w klasach I-III i przedszkola, a i te ze względu na szalejącego wirusa coraz częściej wracają do nauki zdalnej, Niedzielski sądzi, że wielu rodziców będzie zabierało swoje dzieci na drugie ferie ze względu na brak możliwości wyjazdu w pierwszym terminie.

To przede wszystkim miałoby doprowadzić do powrotu szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród gości hoteli, a potem przywożenia go do domów. 

Decyzję o tym, czy hotele oraz mniejsze obiekty sportowe zostaną otwarte, poznamy zapewne na czwartkowej konferencji prasowej

źródło: [rmf24.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziewczyna podeszła do księdza z puszką WOŚP. Aż się zamachnął, zaczął na nią krzyczeć

  • Wolontariusze WOŚP są obrażani i wyzywani. Otrzymujemy niepokojące relacje

  • Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >
Oszuści masowo wysyłają SMS-y zachęcające do instancji złośliwego oprogramowania, udają organizatorów loterii szczepionkowej

Polska

Oszuści ponownie podszywają się pod loterię szczepionkową. Zachęcają do ściągnięcia aplikacji imitującej "mObywatel"

Czytaj więcej >