Leon Knabit. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 7 Kwietnia 2021

O. Leon Knabit jest w szpitalu. Jego stan zdrowia się pogorszył

O. Leon Knabit jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli zakonu benedyktynów w Polsce. Jest również najstarszym spośród wszystkich ojców i braci w Tyńcu. W grudniu skończył 91 lat. W październiku 2020 zakaził się koronawirusem i niedługo później go zwalczył. Od pozostałych zakonników wiadomo, że jego stan się pogorszył. Proszą o modlitwę.

  • O. Leon Knabit jest najbardziej rozpoznawalnym benedyktynem w Polsce. 
  • Wielokrotnie jeździł na rekolekcje i pisał własne książki, które sprzedawały się w dużym nakładzie, prowadził również własne programy w telewizji. 
  • W listopadzie wyleczył się z koronawirusa. Jego współbracia przekazali, że jego stan się pogorszył

O. Knabit w grudniu skończył 91 lat.

O. Leon Knabit w szpitalu. Jego stan się pogorszył

Zakonnicy z zakonu benedyktynów w Tyńcu poinformowali na Twitterze o. Knabita o tym, że trafił on do szpitala i jego stan się pogorszył. 

- W związku z pobytem o. Leona Knabita w szpitalu informujemy, że dziś po południu o. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata - pisali. 

O. Leon Knabit skończył w grudniu 91 lat. Sam często korzystał z mediów społecznościowych i informował na bieżąco wszystkich obserwujących, co się u niego dzieje. 

Wcześniej ogłosił, że po pięciodniowym przymusowym leżeniu trafił do szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie na oddział rehabilitacyjny. Prosił wówczas również o modlitwę. 

Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje Znamy wyniki kontroli w KPRM. Michał Dworczyk decyzje o szczepieniach podejmuje "ustnie"Czytaj dalej

W październiku 2020 roku o. Knabit zaraził się koronawirusem. Musiał z tego powodu również przebywać w szpitalu, z którego wypuszczono go 1 listopada. Zdarzenie bardzo nadwyrężyło jednak jego organizm. 

18 marca miał przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Od tego czasu wydawało się, że wszystko będzie już w porządku. 

Ojcowie będą na bieżąco informować o stanie o. Knabita. Dla tych informacji warto obserwować jego media społecznościowe. 

Kim jest o. Leon Knabit?

O. Leon Knabit jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tynieckich benedyktynów. Przez lata prowadził szeroką działalność medialną - występował w telewizji i pisał książki. Prowadził m. in. takie programy jak „Ojciec Leon zawodowiec” czy „Ojciec Leon zaprasza”. 

W 2016 roku został twarzą jednej z kampanii Światowych Dni Młodzieży „Młodość to stan ducha”, a potem wyszła jego książka o podobnym tytule. 

Święcenia przyjął w 1953 roku. Przez krótki moment, w latach 2001-2002 był równie przeorem benedyktynów w Tyńcu.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [polsatnews.pl]