wtv.pl > Polska > Masowe kontrole policji w majówkę. Posypią się mandaty
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:17

Masowe kontrole policji w majówkę. Posypią się mandaty

Tegoroczna majówka po raz kolejny upłynie pod znakiem obostrzeń. Rząd zapowiedział zmasowane kontrole.
Marek BAZAK/East News

Choć dobowe liczby zakażeń koronawirusem w ostatnim tygodniu uległy widocznie zauważalnemu spadkowi, majówka 2021 po raz kolejny będzie związana z koniecznością przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

Co więcej, według ustaleń radia RMF FM rząd ma prowadzić zmasowane kontrole, które mają skupić się wokół czterech obszarów: pilnowaniu hoteli, restauracji, bezpieczeństwa granic oraz limitów wstępu.

Majówka 2021. Wzmożone kontrole służb

Jak podaje wspomniany serwis, na początku maja na granicach państwa mają pojawić się dodatkowe siły funkcjonariuszy, których zadaniem będzie kontrolowanie osób wjeżdżających na teren Polski.

Przypomnijmy, że osoby przekraczające granice muszą posiadać negatywny test na obecność wirusa. W przeciwnym razie natychmiast zostaną skierowane na przymusową kwarantannę.

W przypadku restauracji i hoteli policjanci wspomagani przez inspektorów sanitarnych zwyczajowo będą kontrolować, czy właściciele oraz goście nie łamią obowiązujących restrykcji.

Przypomnijmy, że hotele – z nielicznymi wyjątkami – nie mogą przyjmować gości, a lokale gastronomiczne mogą prowadzić swą działalność jedynie w formie na wynos. Weekend majowy pozwala jednak przypuszczać, że właściciele zdecydują się uruchomić swoje przybytki mimo trwających obostrzeń.

Policjanci mają również zwracać szczególną uwagę na limity osób w przeróżnych miejscach przestrzeni publicznej. Według informacji RMF funkcjonariusze będą kontrolować utrzymywanie dystansu w sklepach, autobusach czy pociągach.

Przypomnijmy, że na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o poluzowaniu części obostrzeń obowiązujących na terenie Polski.

Od 26 kwietnia do funkcjonowania zostaną przywrócone salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Do nauki stacjonarnej mają też powrócić uczniowie z klas I-III. Ograniczenia zostaną jednak utrzymane na terenie pięciu województw, gdzie sytuacja epidemiczna pozostaje najgorsza.

Obostrzenia nie przestaną obowiązywać w województwie: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter