wtv.pl > Gwiazdy > Nieprzeciętny mural z Krzysztofem Krawczykiem. Artysta umieścił zastanawiający napis, o co chodzi?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:19

Nieprzeciętny mural z Krzysztofem Krawczykiem. Artysta umieścił zastanawiający napis, o co chodzi?

Krzysztof Krawczyk mural
East News/Tricolors

Krzysztof Krawczyk został utrwalony przez znanego gdańskiego artystę zajmującego się street artem. We Wrzeszczu pojawił się mural przedstawiający piosenkarza. W internecie nie brak zachwytów. Komentatorzy twierdzą, ż Krawczyk został idealnie odwzorowany.

  • Krzysztof Krawczyk został upamiętniony przez znanego artystę street artu Tuse

  • W Gdańsku pojawił się mural przedstawiający piosenkarza

  • Internauci rozpływają się w zachwytach nad realizmem pracy Tuse

Tuse oddał hołd Krzysztofowi Krawczykowi w typowy dla siebie sposób. 

Krzysztof Krawczyk upamiętniony

Nieoczekiwane odejście Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęło całą Polską. W marcu wokalista trafił do szpitala z zakażeniem koronawirusem. Choć po wyjściu z placówki medycznej przyznał, że czuje się już znacznie lepiej, okres wielkanocny upłynął mu w bardzo złej kondycji. 

Drugiego dnia po południu ogłoszone zostały przykre wieści - Krzysztof Krawczyk zmarł. Artysta zmarł w wieku 74 lat pozostawiając zrozpaczoną rodzinę i przyjaciół, a także miliony fanów w Polsce i za granicami kraju. 

Pogrzeb muzyka miał charakter uroczystości państwowej. Zjawił się na nim minister kultury Piotr Gliński oraz premier Mateusz Morawiecki. Odczytano również specjalnie wystosowany na tę okazję list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

Swój hołd wobec zmarłego piosenkarza oddało wielu znanych i cenionych artystów. Teraz do tego grona dołączył popularny twórca street artu, Tuse

Mural dla Krzysztofa Krawczyka 

Piotr "Tuse" Jaworski to jeden z najbardziej cenionych artystów streetartowych w Polsce. Twórca nigdy nie sugeruje się propozycjami swoich fanów i sam wybiera tematykę swoich prac. Ten jeden raz postanowił zrobić jednak wyjątek

Wbrew temu, że nie ulegam propozycjom internautów co do namalowania danej postaci pod wpływem wielu zapytań i oczekiwań, to w zaistniałej sytuacji nie mogę pozostać obojętny - napisał w swoich mediach społecznościowych artysta - Z szacunku dla spuścizny śp. Krzysztofa Krawczyka i chęci pomocy słabszym (Gdynia błaga o pomoc), nie pozostaje mi nic innego jak uhonorować pana Krzysztofa z klasą we wrzeszczu - dodał. 

Już dwa dni później na ścianie budynku przy ul. Partyzantów pojawił się mural autorstwa Tuse. Internauci rozpływają się w zachwytach nad realizmem jego pracy. 

w hołdzie Krzysztof Krawczyk / w ramach pomocy Gdynii / tuse nie żałuję dziś - napisał artysta na swoim Facebooku. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Krzysztof Krawczyk był postacią cenioną nie tylko przez polskie środowisko hip-hopowe. W utworze "Candy", wykonywanym przez "pierwszoligowych" amerykańskich raperów: B-Reala z Cypress Hill, Ricka Rossa i Bernera, wykorzystano sampel muzyczny pochodzący z jednego z przebojów muzyka, "Trudno tak". 

Źródło: wp.pl, facebook.com

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane