wtv.pl > Świat > Nieoficjalne doniesienia w sprawie zachodniej granicy. Niemcy zakwalifikują Polskę jako kraj "wysokiego ryzyka"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:14

Nieoficjalne doniesienia w sprawie zachodniej granicy. Niemcy zakwalifikują Polskę jako kraj "wysokiego ryzyka"

Niemcy ograniczą
Wikimedia Commons/Raimond Spekking
  • Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że wkrótce Polska trafi na niemiecką listę krajów wysokiego ryzyka

  • Oznacza to wiele obostrzeń na granicach - m.in. konieczność wykazania negatywnego testu na koronawirusa

  • Sytuacja ma wynikać z wyjątkowo ciężkiej sytuacji pandemicznej w naszym kraju

Niemcy nie zamierzają ryzykować - wpuszczani na teren kraju będą wyłącznie Polacy, którzy nie są zakażeni koronawirusem. 

Niemcy zaostrzają przepisy dla Polaków?

To wyjątkowo ważne informacje dla wszystkich, którzy planowali wybrać się do Niemiec w najbliższym czasie, również tych pracujących tam na stałe i tymczasowo przebywających w Polsce. Najprawdopodobniej już wkrótce wjazd na teren kraju może zostać utrudniony

Chodzi o sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa w Polsce, która bardzo niepokoi Niemców. Tylko wczoraj stwierdzono aż 27 278 nowych przypadków zakażenia, dodatkowo zmarło 356 osób. Niepokojący jest też fakt, że coraz częściej Polacy "padają ofiarą" nowej brytyjskiej mutacji wirusa, która ma być znacznie bardziej zaraźliwa niż podstawowy wariant. 

Od jakiegoś czasu w Niemczech funkcjonuje lista krajów tzw. wysokiego ryzyka. Chodzi o państwa, w których stwierdza się w ciągu tygodnia przynajmniej 200 przypadków zakażenia na 100 000 mieszkańców. Na ich mieszkańców nakładane są dodatkowe obostrzenia przy próbie przekroczenia granicy. 

Wszystko wskazuje na to, że na liście od najbliższej niedzieli znajdzie się również Polska. Na co zatem należy się przygotować wybierając się do Niemiec? 

Konieczny test na koronawirusa?

O sprawie poinformował na Twitterze korespondent Polsat News z Niemiec, Tomasz S. Lejman. 

Wszystko wskazuje na to, że Niemcy wpiszą w niedzielę #Polska na listę krajów wysokiego ryzyka #covid. Takie sygnały płyną do @PolsatNewsPL z kilku źródeł w Meklemburgii, Brandenburgii i Saksonii - napisał w mediach społecznościowych dziennikarz. 

Jeśli informacje się potwierdzą, chcąc przekroczyć granicę z Niemcami, obywatel Polski będzie musiał wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego przynajmniej 48 godzin przed czasem wjazdu. 

Warto zaznaczyć, że to obostrzenie dotyczyć będzie również m.in. uczniów, studentów lub osoby odwiedzające swoich bliskich, które wcześniej często były zwalniane z takiego obowiązku. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: interia.pl, twitter.com, polsatnews.pl

undefined

Powiązane