wtv.pl > Polska > Nie żyje st. bryg. Jerzy Sitarski. Starosta siemiatycki ogłasza w powiecie żałobę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.06.2022 02:02

Nie żyje st. bryg. Jerzy Sitarski. Starosta siemiatycki ogłasza w powiecie żałobę

Flagi z kirem po śmierci komendanta powiatowego straży pożarnej w Siemiatyczach
WOJTEK BASALYGO/SE/ EAST NEWS

Żałoba po śmierci st.bryg. mgr inż. Jerzego Sitarskiego. "Odszedł na wieczną służbę". W całym powiecie siemiatyckim flagi zostaną przewiązane kirem. Ogłoszono również żałobę, w związku z czym zaplanowane imprezy będą ograniczone lub odwołane.

- Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 22 sierpnia 2021 r. w wieku 57 lat na wieczną służbę odszedł st. bryg. Jerzy Sitarski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach - przekazało siemiatyckie starostwo.

Starosta Marek Bobel ogłosił stan żałoby. Na flagach wiszących na państwowych budynkach powiewać będą czarne kiry.

Nie żyje Jerzy Sitarski

Strażacy żegnają swojego komendanta. W żałobnym wpisie Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach wskazuje, że zmarły st. bryg. Jerzy Sitarski był "człowiekiem otwartym, przyjaznym, oddanym całym sercem służbie i ludziom".

>

Źródło: siemiatycze.pl

Nie poinformowano, co było oficjalną przyczyną zgonu komendanta powiatowego PSP.

Żałoba w całym powiecie

Starosta Marek Bobel ogłosił żałobę. Rozpoczyna się ona w poniedziałek 23 sierpnia, czyli dzień po odejściu cenionego strażaka i komendanta.

Obowiązywać będzie aż do dnia pogrzebu Jerzego Sitarskiego. Przez ten czas życie w całym powiecie toczyć będzie się zupełnie inaczej.

- Zwracam się z apelem do organizatorów imprez o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym oraz sportowym na terenie Powiatu Siemiatyckiego, zaplanowanych w czasie trwania żałoby o ich odwołanie bądź ograniczenie - zaapelował Matek Bobel.

Od zawsze związany był z Siemiatyczami

Zmarły Jerzy Sitarski urodził się w Siemiatyczach 31 lipca 1964 roku. Po raz pierwszy zetknął się ze służbą w 1986 roku. Wtedy rozpoczął pracę jako technik w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach.

Nieustannie starał się być lepszym strażakiem. Z cierpliwością przechodził kolejne szczeble kariery. Pracował w systemie zmianowym i codziennym. Od 1992 roku dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Siemiatycz i okolic w ramach służby w JRG.

W 1995 roku skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Jest to jedyna szkoła oficerska PSP w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Straż była całym jego życiem

Zastępcą komendanta powiatowego PSP został w 1999 roku. Funkcję tę pełnił do 2015 roku. W tym samym roku otrzymał powołanie na komendanta powiatowego.

Jego zaangażowanie w służbę zostało docenione nie tylko przez lokalną społeczność. Za swoją działalność odznaczony został m.in.: Złotym Medalem za zasługi dla Pożarnictwa (2001 r.), Brązowym Krzyżem Zasługi (2002 r.), Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju (2008 r.), czy Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę (2010 r.).

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: WOJTEK BASALYGO/SE/ EAST NEWS

Powiązane