wtv.pl
Stanisław Kęsik

Pixabay/Andreas Lischka

Nie żyje samorządowiec, społecznik, poeta i działacz kultury. "Był dumny ze swojej małej ojczyzny"

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Stanisław Kęsik - zasłużony poeta, samorządowiec, a przede wszystkim działacz na rzecz rozwoju polskiej kultury. O śmierci wicestarosty powiatu ciechanowskiego poinformował marszałek sejmiku województwa mazowieckiego - Adam Struzik. Wiadomości o bolesnej stracie podano nad ranem.

Po godzinie 9 rano Struzik napisał o śmierci Stanisława Kęsika. "Kolejna wielka strata. Odszedł Stanisław Kęsik, Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego" - zaczął przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dzień przed śmiercią Stanisław Kęsik obchodził 63. urodziny.

Kolejna wielka strata. Odszedł Stanisław Kęsik, Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego. Człowiek, który żył i pracował dla...

Opublikowany przez Adam Struzik Środa, 12 maja 2021

Nie żyje Stanisław Kęsik. Samorządowiec miał 63 lata

"Człowiek, który żył i pracował dla Mazowsza, ale przede wszystkim dla ludzi" - dodaje, określając Kęsika jako osobę niezwykle serdeczną, zawsze gotową do udzielenia pomocy w potrzebie. Zmarłego miał wyróżniać nie tylko entuzjazm, ale też pokłady życzliwości dla ludzi.

Marszałek sejmiku podzielił się wspomnieniem z ostatniego spotkania ze Stanisławem Kęsikiem. "Jeszcze dwa tygodnie temu wspólnie wciągaliśmy na maszt w Ciechanowie Flagę Mazowsza" - czytamy w oświadczeniu polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego.

konferencja nik

Prezentacja raportu NIK dotyczącego wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

"Panie Wicestarosto, za wcześnie. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - uzupełnił wypowiedź, składając szczere wyrazy współczucia dla bliskich oraz rodziny wicestarosty.

Pod publikacją Adam Struzika można dostrzec komentarze ze strony poruszonych internautów. "Wyrazy współczucia Najbliższym i Rodzinie", "Wyrazy współczucia", "Dobrych ludzi się nie, zapomina", "R.I.P" - czytamy w części opublikowanych odpowiedzi na komunikat.

Nie poinformowano o przyczynach zgonu Stanisława Kęsika. Z dostępnych informacji wiemy, że do śmierci doszło nagle, co może wskazywać na bliżej nieokreśloną chorobę. Nie podano konkretów dotyczących planowanej ceremonii pogrzebowej.

Kim był Stanisław Kęsik?

Stanisław Kęsik należał do lokalnego ruchu miejskiego - Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze. Minister obrony narodowej odznaczył go Medalem "za zasługi na rzecz obronności kraju", a także cywilne odznaczenie - Krzyż Zasługi.

Wicestarosta realizował się jako poeta. Pierwszy tomik poezji opublikował już w 1986 roku. Do jego dzieł zalicza się "Schody", "Witraże", "Pod stopami tęczy", "Wysokie trawy". Ostatnią publikacją, w 2014 roku był tomik "Na progu".

Funkcję wicestarosty powiatu ciechanowskiego pełnił od 2018 roku. Przez osiem lat, bo między 2002 a 2010 rokiem pełnił funkcję radnego Ciechanowa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >