wtv.pl > Polska > Nie żyje Ryszard Adamowicz. Ojciec Pawła Adamowicza miał 93 lata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:05

Nie żyje Ryszard Adamowicz. Ojciec Pawła Adamowicza miał 93 lata

Nie żyje Ryszard Adamowicz, ojciec zamordowanego Pawła Adamowicza
Unsplash.com/David Monje

Nie żyje Ryszard Adamowicz, ojciec zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Dziękuję Ci Tato za życie, za wszystko, przepraszam za to, co było niewłaściwe - napisał jego syn Piotr Adamowicz. Ryszard Adamowicz miał 93 lata.

Ryszard Adamowicz zmarł zanim zabójca jego syna został osądzony. Drugi syn żegna ukochanego ojca.

Do kondolencji przyłączają się również gdańszczanie. - Pan Ryszard klasa i skromność - napisała jedna z internautek po pożegnalnym wpisem syna mężczyzny.

Nie żyje Ryszard Adamowicz

- Dziś w nocy odszedł od nas Ryszard Adamowicz. Przez ponad 61 lat mąż Teresy - poinformował w mediach społecznościowych około godziny 12 Piotr Adamowicz.

Pod wpisem Piotra Adamowicza pojawiło się wiele komentarzy opłakujących śmierć Ryszarda Adamowicza. - Jest mi strasznie przykro, przyjmij wyrazy współczucia - napisała Iwona Hartwich.

Również poseł Mateusz Bochenek złożył kondolencje. - Wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie - napisał polityk Platformy Obywatelskiej. - Pielęgnuj dobre wspomnienia z Waszego wspólnego życia - dodał senator Jerzy Wcisła.

Ojca Pawła Adamowicza żegna obecna prezydent Gdańska

Na profilu Aleksandry Dulkiewicz pojawiło się zdjęcie Pawła Adamowicza wraz ze swoimi rodzicami. Prezydent Gdańska podziękowała Ryszardowi Adamowiczowi.

Zmarł Ryszard Adamowicz, ojciec naszego prezydenta. Wspominam pana Ryszarda z wielką wdzięcznością i szacunkiem, jego ciepło, uśmiech i miłość do muzyki - napisała prezydent na Facebooku.

W pożegnalnym wpisie doceniła jego wychowawczy trud. - Synów Piotra i Pawła wychowywał w poczuciu obowiązku, obywatelskości i szacunku do drugiego człowieka - dodała Aleksandra Dulkiewicz.

Bardzo mocnym komentarzem na temat śmierci Ryszarda Adamowicza podzielił się na Twitterze Krzysztof Brejza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

- Odszedł Ryszard Adamowicz, ojciec Pawła Adamowicza. Nie doczekał sprawiedliwości i osądzenia mordercy swojego syn - napisał poseł.

Z Wilna do Gdańska

Ryszard Adamowicz urodził się w 1928 roku w Wilnie. Od 1946 roku był gdańszczaninem. To właśnie w Trójmieście osiadł na stałe. To również tutaj na świat przyszły jego dzieci oraz wnuki. W maju 2021 roku obchodził swoje 93. urodziny.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Unsplash.com/David Monje

Powiązane