wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje reżyserka Maria Skąpska

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wczoraj Polskę obiegła informacja o tym, że zmarła Maria Skąpska. Ceniona reżyserka brała udział przy powstawaniu wielu cenionych filmów, jednak nie stroniła od pracy przy bardziej komercyjnych projektach, jak "Listy do M.". W sieci poj

Chociaż Marii Skąpskiej nie kojarzy zwykły widz, to nie ulega wątpliwości, iż wiele hitów kinowych oraz telewizyjnych nie powstałoby właśnie dzięki jej pracy. Utalentowana polska reżyserka zmarła w wieku zaledwie 46 lat.

Już wczoraj pojawiły się informacje, iż nie żyje Maria Skąpska. Związaną z przemysłem filmowym artystkę żegnają przyjaciele i współpracownicy.

Zmarła reżyserka Maria Skąpska

Wczoraj po południu pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że nie żyje Maria Skąpska. Chociaż nie jest wiadome, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu, to w wiadomościach komentujących stratę pojawia się stwierdzenie, iż od dłuższego czasu walczyła ona z chorobą.

W czasie swojej zawodowej drogi Maria Skąpska współpracowała z największymi nazwiskami polskiej kinematografii. Zarówno biorąc pod uwagę te nazwiska cenione za pracę nieco bardziej poważną, jak i tę docenianą przez komercyjne sukcesy.

Na Facebooku Aurum Film pojawił się osobisty wpis, gdzie pożegnano reżyserkę. - Dziś bardzo smutny dzień. Odeszła Maria, dla nas wszystkich Maśka, Skąpska. Będzie nam brakować Jej uśmiechu, poczucia humoru, ciepła... Oraz profesjonalizmu najwyższej klasy. Wsparcie dla reżysera, skarb dla producenta. Pod wpisem nie brakuje komentarzy potwierdzających, że komplementy pod adresem reżyserki nie są jedynie kurtuazją, a faktycznym stanem rzeczy.

Świat filmu żegna wspaniałą reżyserkę

Wczoraj na Instagramie Agnieszki Dygant również pojawił się post upamiętniający zmarłą reżyserkę. Okazuje się bowiem, że gwiazda miała okazję współpracować z Marią Skąpską m.in. przy okazji nagrywaniu „Listów do M.”, gdzie Agnieszka Dygant grała jedną z głównych ról.

Aktorka w mediach społecznościowych pokazała kilka prywatnych zdjęć zza kulis produkcji, przy których pracowała Maria Skąpska. Dodała, iż odeszła nie tylko reżyserka, ale przede wszystkim przyjaciółka. Agnieszka Dygant symbolicznie podziękowała za spędzony wspólnie czas, a przede wszystkim za bycie profesjonalistką i dobrym człowiekiem w jednym.

We wpisach upamiętniających zmarłą reżyserkę nie brakuje stwierdzeń, iż Maria Skąpska była człowiekiem uosabiającym miłość do filmu i tworzenia widowisk wizualnych. 46-latka pracowała przy takich tytułach, jak „Ostatnia rodzina”, „Carte Blanche”, ale również przy serialach TVN, jak „Prawo Agaty”, czy „Na Wspólnej”.

Rodzinie, znajomym oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl / Facebook.com @aurumfilm / Instagram.com @agnieszka_dygant_official

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >