wtv.pl > Polska > Bydgoszcz. Ksiądz Rafał K. "oferował fachową pomoc seksuologiczną" dzieciom
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:18

Bydgoszcz. Ksiądz Rafał K. "oferował fachową pomoc seksuologiczną" dzieciom

Ksiądz z Bydgoszczy
Pixabay.com/Quidec Pacheco
  • Ksiądz Rafał K. wykorzystywał seksualnie młodych chłopców, udając że przeprowadza im badania seksuologiczne

  • Gdy o sprawie dowiedział się biskup diecezji bydgoskiej, natychmiast powiadomił prokuraturę

  • Ksiądz przebywa w areszcie oczekując na rozprawę, która rozpocząć ma się 17 maja

Za skandaliczny proceder ksiądz będzie musiał odpowiadać przed sądem. 

Porady księdza "seksuologa"

Do wyjątkowo odrażającego zachowania księdza dojść miało w Bydgoszczy. 50-letni ksiądz Rafał K. był jednym z wikariuszy należących do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników. Chętnie kontaktował się z dziećmi i młodzieżą i zjednywał sobie ich zaufanie. 

Kapłan prowadził zajęcia z religii w bydgoskich szkołach. Podejrzenia wzbudzał bardzo dziwny sposób egzaminacji uczniów - dziewczęta zaliczały przedmiot w szkole, a chłopcy na poprawki musieli przychodzić na plebanię.

Przekonywał również swoich podopiecznych, że ma za sobą doświadczenie seksuologiczne i jest w stanie pomóc chłopcom, którzy skarżyli się na nadmierny popęd seksualny. 

Zapraszał swoje ofiary na "porady", podczas których molestował je seksualnie pod pretekstem rzekomych badań medycznych. 

- Kazał się rozebrać do naga i położyć. Później wszędzie dotykał. Zakrywał mi oczy i kazał się masturbować - opowiadała jedna z ofiar cytowana przez "Gazetę Wyborczą" -  Tłumaczył, że musi zmierzyć członek we wzwodzie i potem w stanie spoczynku. 

Biskup zawiadamia prokuraturę 

Jeden z dziesięciu chłopców, którzy zostali w ten sposób wykorzystani przez Rafała K., postanowił zgłosić sprawę księdzu Mateuszowi Nowakowi, pracującemu w Biurze Spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży. Ten potraktował zwierzenia wyjątkowo poważnie i natychmiastowo poinformował biskupa diecezji bydgoskiej. 

Na reakcję nie trzeba było długo czekać - skandaliczne zachowanie kapłana zostało bezzwłocznie zgłoszone do prokuratury. Hierarcha zadecydował również o błyskawicznym usunięciu księdza Rafała K. z powierzonych mu stanowisk. 

Duchowny trafił do aresztu, a pozbawienie go wolności potrwać ma jeszcze przynajmniej do 17 maja, kiedy to odbyć ma się pierwsza rozprawa dotycząca nadużyć na tle seksualnym. 

Rafał K. przeszedł już odpowiednie badania - wskazano w nich na wyraźne zaburzenia seksualne. Ksiądz nie przyznaje się jednak do zarzucanych mu czynów

Źródło: o2.pl, se.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefinedundefined