wtv.pl > Polska > Nie żyje Grażyna Kohut. Zmarłą matkę wspomina europoseł Łukasz Kohut
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:10

Nie żyje Grażyna Kohut. Zmarłą matkę wspomina europoseł Łukasz Kohut

Pixabay/_Alicja_
Pixabay/_Alicja_

Zmarła Grażyna Kohut - rybnicka radna, a prywatnie także matka europosła Łukasza Kohut. Smutną wiadomość przekazał syn w mediach społecznościowych. Miała 62 lata.

Odeszła Grażyna Kohut. Europoseł zamieścił sentymentalny wpis

W wieku 62 lat zmarła rybnicka radna Grażyna Kohut. Smutną informację przekazał we wtorek nad ranem jej syn - Łukasz, który jest europosłem z Nowej Lewicy. Polityk zamieścił emocjonalny wpis w mediach społecznościowych.

Radna przegrała walkę z chorobą

Już wcześniej Łukasz Kohut informował, że jego matka choruje od dłuższego czasu. Niedawno świętowała urodziny w jastrzębskim szpitalu. Stan Grażyny Kohut był ciężki, a kontakt z nią - utrudniony.

Grażyna Kohut przez wiele lat była dyrektorką Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Sympatią darzyli ją zarówno uczniowie, jak i absolwenci.

Matka europosła również miała zacięcie polityczne i startowała w wyborach uzupełniających do Senatu. Po przejściu na emeryturę została radną Rybnika. W wyborach samorządowych zdobyła 654 głosy.

Portal rybnik.com donosi, że Grażyna Kohut była zawsze uśmiechnięta. Charakteryzowała ją nieustanna chęć niesienia pomocy i dzielenia się wiedzą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: nie żyje
Powiązane