wtv.pl > Świat > Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:03

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones

Pixabay/_Alicja_
Pixabay/_Alicja_

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones. Znany muzyk odszedł w wieku 80 lat. W mediach społecznościowych pojawiły się wzruszające wpisy artystów, w których wspominają Wattsa.

Zmarł Charlie Watts. Spłynęły kondolencje

BBC poinformowało, że zmarł Charlie Watts - perkusista zespołu The Rolling Stones. Muzyk odszedł w wieku 80 lat. Kilka tygodniu przeszedł operację serca.

Na smutne wieści zareagował na Twitterze Elton John. "Bardzo smutny dzień. Charlie Watts był najlepszym perkusistą. Najbardziej stylowy z mężczyzn, a do tego genialny towarzysz. Moje najgłębsze kondolencje dla Shirley, Seraphiny i Charlotte. I oczywiście dla The Rolling Stones", czytamy we wzruszającym wpisie muzyka, który jest opatrzony fotografią z dawnych lat.

Odszedł "najspokojniejszy" z The Rolling Stones

Charlie Watts grał w zespole od 1963 r. Był uważany za najspokojniejszego członka The Rolling Stones. W odróżnieniu od lidera grupy - Mike'a Jaggera, nigdy nie zażywał narkotyków i był wegetarianinem.

Od 1964 r. pozostawał w związku małżeńskim z Shirley Ann Shepherd. Miał jedną córkę i wnuczkę.

W 2007 r. Charlie Watts został uznany za 4. najlepszego perkusistę rockowego przez "Stylus Magazine". Z kolei w 2016 r. zajął 12. miejsce w rankingu "100 najlepszych perkusistów wszech czasów" magazynu "Rolling Stone".

Muzyk kilkukrotnie brał udział w aukcjach koni w Janowie Podlaskim. Był posiadaczem stadniny koni arabskich w wiosce w zachodnim Devon.

W 2004 r. u Brytyjczyka wykryto raka krtani. Wygrał z chorobą dzięki radioterapii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Tagi: nie żyje