wtv.pl > Polska > Nie żyje były minister zdrowia Wiktor Masłowski
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:12

Nie żyje były minister zdrowia Wiktor Masłowski

Nie żyje były minister zdrowia Wiktor Masłowski
MZ

Nie żyje były minister zdrowia Wiktor Masłowski. Wiadomości na temat śmierci polityka podał resort zdrowia.

- Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Wiktora Masłowskiego. W imieniu #MZ składamy szczere wyrazy współczucia - przekazało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Nie żyje były wiceminister zdrowia Wiktor Masłowski

Resort zdrowia żegna wiceministra Wiktora Masłowskiego. Nie przekazano informacji na temat przyczyn śmierci.

Wiktor Masłowski urodził się 14 czerwca 1955 roku. Miał 66 lat. W latach 2003–2004 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Poza funkcją wiceministra był cenionym lekarzem anestezjologiem.

W nekrologu Ministerstwo Zdrowia napisało pożegnania dla „wiceministra zdrowia i eksperta BCC Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia”.

- Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim, których dotknęła Jego śmierć, składamy szczere wyrazy współczucia - dodał resort w opublikowanym na Facebooku nekrologu.

Urzędnik, biznesmen i lekarz z pasją

Na stronie Bussines Center Club w opisie sylwetki zmarłego Wiktora Masłowskiego czytamy, że był on "autorem licznych publikacji na temat systemu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, zasad tworzenia biznes planu i negocjowania umów z kasą chorych, zasad tworzenia zakładów samodzielnych, reformy opieki zdrowotnej".

Dodatkowo był specjalistą w zakresie zarządzania zdrowiem. W przeszłości prezydent RP powołał go jako konsultanta ds. reformy ochrony zdrowia. Od 1998 roku natomiast był prezesem zarządu Federacji Związków Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Bogaty życiorys Wiktora Masłowskiego

Lista dyplomów oraz miejsc, gdzie zawodowo spełniał się zmarły Wiktor Masłowski jest długa. Był absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej, wydziału Nauk Gospodarczych Uniwersytetu Warszawskiego (studia podyplomowe z ekonomiki zdrowia), czy Podyplomowego Studium Ubezpieczeń.

W przeszłości sprawował funkcję dyrektora ZOZ-u w Żywcu. Dodatkowo kierował między innymi również Departamentem Polityki Zdrowotnej i Przekształceń Systemowych w Ministerstwie Zdrowia oraz Ośrodkiem Opieki Zdrowotnej Telewizji Polskiej SA.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, bcc.org.pl Zdjęcie główne: MZ

Powiązane