wtv.pl > Polska > Najnowsze informacje o stanie zdrowia. Kardynał Nycz nadal jest w szpitalu, miał udar
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:20

Najnowsze informacje o stanie zdrowia. Kardynał Nycz nadal jest w szpitalu, miał udar

wtv
WTV.pl
  • Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł w trakcie odprawiania mszy w Archikatedrze Warszawskiej

  • Duchowny natychmiast został przetransportowany do szpitala MSWiA w Warszawie, w którym pozostaje do dzisiaj

  • Stan hierarchy ma się poprawiać. Archidiecezja przekazała jednak, że Nycz doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego

1 kwietnia w Archikatedrze Warszawskiej odbyła się Msza Świętego Krzyżma, odprawiana zwyczajowo z okazji Wielkiego Czwartku. Prowadzący nabożeństwo kardynał Nycz od początku zdawał się zmagać ze zdrowotnymi problemami.

Hierarcha zasłabł po niespełna 10 minutach od rozpoczęcia mszy. Kardynał upadłby, gdyby nie obecność dwóch księży, którzy podtrzymali duchownego. Nabożeństwo dokończył obecny w Archikatedrze biskup Józef Guzdek.

Kardynał Nycz hospitalizowany

Kard. Nycz został przetransportowany do szpitala, gdzie przeprowadzono badania diagnostyczne. Kilka godzin później poinformowano, że stan hierarchy określany jest jako stabilny.

Został poddany gruntowym badaniom lekarskim – informował w Wielką Sobotę rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak – tak, by móc dokładnie ustalić, co było przyczyną tego zasłabnięcia.

Informowano, że hierarcha pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka następnych dni.

Kard. Nycz "doznał niewielkiego udaru"

6 kwietnia na stronie archidiecezji warszawskiej pojawił się komunikat rzecznika ks. Przemysława Śliwińskiego, w którym poinformowano, że stan zdrowia kardynała Kazimierza Nycza stale się poprawia.

Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem, zapewniono.

Ks. Śliwiński przekazał, że przeprowadzone w placówce badania wykazały, iż hierarcha doznał "niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego". Duchowny jest obecnie rehabilitowany.

Proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego, czytamy w opublikowanym komunikacie.

W opublikowanej na stronie archidiecezji warszawskiej informacji po raz kolejny poproszono o modlitwę w intencji szybkiego powrotu do zdrowia kardynała Nycza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WTV / Archidiecezja Warszawska

Powiązane