wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagranie brutalnej akcji policjanta jest wstrząsające, użył pałki wobec młodej kobiety. Jest oświadczenie policji

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Głogów. Funkcjonariusz niezwykle brutalnie potraktował młodą kobietę, która naruszała zasady sanitarno-epidemiczne. Do zdarzenia doszło podczas demonstracji. Po czasie w mediach społecznościowych ukazał się komunikat policji. Wciąż czekamy n

  • Dziś w godzinach popołudniowych na Twitterze ujawniono nagrania z protestu w Głogowie. Chodzi o akcję nawołującą do zniesienia wielu obostrzeń o tytule "Polaku! Dawaj z nami"

  • Podczas zgromadzenia doszło do zamieszek z udziałem służb mundurowych. Funkcjonariusz pobił młodą kobietę pałką, a następnie powalił ją na chodnik

  • Sprawa wywołała reakcję parlamentarzystów oraz działaczy społecznych z całej Polski. Teraz policja zapewnia, że dziewczyna zaczęła szarpać funkcjonariusza za mundur

W Głogowie (województwo dolnośląskie - red.) odbyła się niewielka manifestacja "Polaku! Dawaj z nami". Zwolennicy teorii spiskowych, kibice oraz przeciwnicy polityki epidemicznej rządu domagali się zniesienia licznych obostrzeń. W prawie 70-tysięcznej gminie zebrało się blisko 100 osób. Skromna akcja prędko przerodziła się w zamieszki, których "bohaterem" został funkcjonariusz, okładający młodą kobietę policyjną pałką.

Materiały z brutalnego zastosowania środków przymusu bezpośredniego już okrążają media społecznościowe. Natychmiastowo zareagowały algorytmy Facebooka, uznając nagranie za "kontrowersyjne treści". Początek filmu nie pokazuje całego zdarzenia. Widzimy jedynie moment ataku. 

Głogów. Niezwykle brutalna akcja policji. Wszystko się nagrało

Zdarzenie wywołało reakcję polityków opozycji. "Pilne wyjaśnienia policji i Mariusza Ciarki (rzecznik prasowy policji - red.) konieczne. Coś bardzo złego dzieje się w policji. Ta ich agresja w stosunku do kobiet jest nieakceptowalna" - czytamy we wpisie Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej. 

"Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON" - deklaruje za pośrednictwem Twittera poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba. 

Po kilku godzinach stanowiska w sprawie wydała Policja Dolnośląska. Incydentem, w wyniku społecznego oburzenia, prędko zainteresowała się także Komenda Główna Policji, która wydała specjalne polecenia w sprawie. Funkcjonariusz będzie musiał przejść szczegółową kontrolę. Analizowane będą między innymi nagrania dostępne w mediach społecznościowych oraz nagrania z kamer policyjnych. 

"Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z użyciem środków przymusu bezpośredniego w stosunku do biorącej udział w proteście" - czytamy w oświadczeniu, odnoszącym się do deklaracji funkcjonariuszy z Dolnego Śląska. "W trakcie zabezpieczenia zgromadzenia w Głogowie agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur" - tłumaczyli.

Według służb mundurowych, młoda kobieta została uprzedzona o możliwości zastosowania środków przymusu bezpośredniego, jednak nie wpłynęło to na jej zachowanie. Następnie doszło do użycia policyjnej pałki, powalenia na ziemię, a ostatecznie zatrzymania. "Użyto wobec niej pałki służbowej zgodnie z ustawą o ŚPB (środkach przymusu bezpośredniego - red)" - czytamy w oświadczeniu. 

Skierowaliśmy wiadomości do oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie z prośbą o szersze wyjaśnienie przyczyn zdarzenia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >