wtv.pl > Polska > Na Pałacu Prezydenckim wyświetlono podziękowania dla pracowników ochrony zdrowia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:20

Na Pałacu Prezydenckim wyświetlono podziękowania dla pracowników ochrony zdrowia

wtv
WTV.pl

Dziś o godzinie 15 prezydent Andrzej Duda złożył podziękowania wszystkim przedstawicielom służby zdrowia, którzy nie ustają w walce ze skutkami epidemii koronawirusa.

W trakcie wtorkowego wydarzenia zdecydowano się na złożenie medykom jednego z najwyższych możliwych hołdów.

Flaga przy Pałacu Prezydenckim została opuszczona przez Andrzeja Dudę do połowy. Podobny gest wykonywany jest jedynie w wyjątkowo istotnych chwilach.

Andrzej Duda upamiętnił poległych medyków

W związku z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Pracownika Służby Zdrowia zdecydowano się wspomnieć wszystkich członków ochrony zdrowia, którzy stracili życie w trakcie walki z pandemią.

Dziś upamiętniamy tych, którzy w pandemii narazili siebie, by ratować innych – mówił prezydent RP. – Ponad 300 lekarzy, pielęgniarek czy ratowników, ale też żołnierzy, policjantów i strażaków.

Nagranie z symbolicznego gestu opublikowano w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta.

Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

W trakcie środowego wieczoru walczących ze skutkami COVID-19 upamiętniono również za sprawą specjalnej iluminacji, która pojawiła się na fasadzie Pałacu Prezydenckiego.

Dziękujemy!, czytamy na frontowej ścianie budynku, w którym swój urząd sprawuje Andrzej Duda. Pod spodem widnieją napisy: Światowy dzień zdrowia oraz Dzień pracownika służby zdrowia.

Fotografią, na której zobrazowano akcję mającą na celu wyrażenie wsparcia dla wszystkich medyków, podzielono się w mediach społecznościowych. Wpis udostępniła Kancelaria Prezydenta.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter

Powiązane