wtv.pl > Polityka > Minister edukacji właśnie ogłosił. Dzieci wrócą do szkół we wrześniu w trybie stacjonarnym
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:00

Minister edukacji właśnie ogłosił. Dzieci wrócą do szkół we wrześniu w trybie stacjonarnym

Przemysław Czarnek
Pawel Wodzynski/East News

Wątpliwości zostały rozwiane. Przemysław Czarnek ogłosił, że we wrześniu uczniowie powrócą do szkół w trybie stacjonarnym. Minister edukacji zachęcił też rodziców, by korzystali z programu socjalnego dotyczącego wyprawki szkolnej.

Czwarta fala koronawirusa nie powstrzyma tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego.

Minister Czarnek ogłasza

Na antenie TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił plan dotyczący trybu edukacyjnego, który będzie obowiązywał w nowym roku szkolnym.

Choć jakiś czas temu pojawiły się w przestrzeni publicznej doniesienia wskazujące na to, że hybrydowy tok nauki może być rozpatrywany, polityk rozwiał wszelkie wątpliwości w tej materii.

- Pierwszego września wszystkie dzieci i młodzież szkolna udają się do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym - orzekł minister edukacji.

Przemysław Czarnek podkreślił również, że na odpoczynek "po ciężkim ubiegłym roku szkolnym, który w dużej części był zdalny", uczniowie mają jeszcze trzy tygodnie.

Czarnek wysyła rodziców na zakupy

Zdaniem ministra edukacji, jest to już najwyższy czas, by rozejrzeć się za nowymi przyborami szkolnymi, w zakupie których, pomóc ma, według słów Przemysława Czarnka, jeden z programów socjalnych wprowadzonych przez rząd.

- My rodzice, opiekunowie, przygotowujmy przybory, zakupmy wszystkie potrzebne rzeczy, korzystając również z tej wyprawki 300+, którą przygotował rząd Prawa i Sprawiedliwości i szykujmy nasze dzieci, naszą młodzież do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym - podkreślił polityk.

Czwarta fala koronawirusa, której nadejście prognozowane jest przez specjalistów na koniec sierpnia, przynieść ma większe niż w ubiegłych dwóch miesiącach ilości zachorowań na koronawirusa.

Podkreśla się jednak, że z uwagi na to, że część społeczeństwa została już zaszczepiona, jej przebieg powinien być znacznie łagodniejszy niż w przypadku jej trzech poprzedniczek.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: TVP Info, wtv.pl zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Powiązane