wtv.pl > Polska > Główny Inspektor Sanitarny zabiera głos ws. powrotu dzieci do szkół. Zaskakujące słowa
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:59

Główny Inspektor Sanitarny zabiera głos ws. powrotu dzieci do szkół. Zaskakujące słowa

Powrót do szkół
Arkadiusz Ziolek/East News

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" potwierdził, że według ustaleń, dzieci rozpoczną we wrześniu naukę stacjonarnie. Zaznaczył jednak, że w każdej chwili sytuacja może ulec zmianie.

Czy nauka stacjonarna w czasie apogeum czwartej fali koronawirusa to na pewno dobry pomysł?

Nauka stacjonarna we wrześniu

Wielu uczniów oraz ich rodziców niemal od początku wakacji zadaje sobie pytanie - jak wyglądać będzie powrót do szkół we wrześniu? Czy w związku z zapowiadaną czwartą falą zakażeń, nauka stacjonarna będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wątpliwości zdaje się rozwiewać Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka, który udzielił wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

W rozmowie przyznał, że według ustaleń obowiązujących na dzisiaj, uczniowie wszystkich placówek edukacyjnych powrócą do szkoły we wrześniu w trybie stacjonarnym.

Jednocześnie zaznaczył, że w przypadku, gdyby sytuacja epidemiczna w kraju uległa znaczącemu pogorszeniu, rozpatrywany jest również wariant wprowadzenia edukacji hybrydowej.

GIS o sytuacji epidemicznej w Polsce

Krzysztof Saczka ocenił, że aktualnie w Polsce zachodzi ogromna różnorodność, jeśli chodzi o stan zaszczepienia w poszczególnych regionach.

- Są powiaty, gdzie odsetek zaszczepionych wynosi 20 %., oraz takie, gdzie sięga 70 % - powiedział Główny Inspektor Sanitarny - Oczywiste jest, że w tych ostatnich ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest mniejsze - dodał.

Stwierdził również, że wprowadzenie ewentualnych obostrzeń zależeć będzie od liczby zachorowań na danym terytorium.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News

Powiązane