wtv.pl > Polityka > Minister Czarnek komentuje rezolucję PE. Za wypowiedź o dinozaurach został nominowany w specjalnym plebiscycie
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:11

Minister Czarnek komentuje rezolucję PE. Za wypowiedź o dinozaurach został nominowany w specjalnym plebiscycie

Wikimedia Commons/Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101125205
Wikimedia Commons/Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101125205

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podzielił się z widzami TVP Info “naukową” wiedzą na temat rodzaju ludzkiego, nawiązując do wątku rodzicielstwa. Szef resortu zasugerował, że ludzie żyli jeszcze przed dinozaurami. Na Twitterze posypała się lawina negatywnych komentarzy, a za wątpliwą wypowiedź Czarnek został nominowany w niechlubnym plebiscycie.

Czarnek o rodzicielstwie. “Zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną”

Przemysław Czarnek skomentował na antenie TVP Info rezolucją ws. małżeństw i związków jednopłciowych, którą Parlament Europejski przyjął 14 września 2021 r. Zdaniem europosłów “UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają osoby LGBTIQ w korzystaniu ze swoich podstawowych praw”.

Minister edukacji i nauki widzi tę sprawę zupełnie inaczej. - Małżeństwo to jest termin, który jest zastany przez nas jeszcze z czasów prawa rzymskiego. Od tysięcy lat oznacza związek kobiety i mężczyzny. My to wszyscy wiemy - przekonywał szef resortu.

Jego zdaniem “rodzic to ten co zdradza potomstwo”. Podkreślił, że taką zdolność posiadają wyłącznie pary kobieta-mężczyzna.

Jednak dopiero kolejne słowa wzbudziły zainteresowanie telewidzów i internautów. - Czy musimy naprawdę sobie po raz kolejny tłumaczyć, że zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną, a nie kobieta z kobietą czy mężczyzna z mężczyzną. To są tak oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat - stwierdził Czarnek.

Przypomnijmy, że rodzaj ludzki swoje początki bytności na świecie może datować na ok. 2-3 mln, a nie mld lat temu. Z kolei gatunek homo sapiens ma ok. 200-250 tys. lat.

Niechlubna nominacja i krytyczne komentarze

Wirtualna Polska donosi, że za wypowiedź o tak wątpliwej warstwie merytorycznej minister został nominowany w plebiscycie “Biologiczna Bzdura Roku 2021”. Organizuje go blog naukowy totylkoloteria.pl.

Słowa Czarnka odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Sprawę skomentował m.in. Maciej Gdula z Lewicy. “To nie tylko niezgodne z teorią ewolucji. Nie zgadza się nawet z Biblią. „Z głowy, czyli z niczego”, czytamy we wpisie na Twitterze.

Głos zabrał także były minister spraw zagranicznych, a obecnie europoseł Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej. “Co prawda homo sapiens istnieje setki tysięcy lat a nie miliardy ale w ustach @CzarnekP uznajmy to za postęp bo to jednak ukłon w kierunku teorii ewolucji”, czytamy w poście.

Kopacz doczekała się godnego następcy

Co ciekawe, minister Czarnek nie jest pierwszym politykiem, który nawiązał do dinozaurów. Autorką pamiętnej wypowiedzi w programie “Fakt Opinie” w 2019 r. była Ewa Kopacz, która w latach 2014-2015 zasiadała na stanowisku premiera. 

- Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura - mówiła Kopacz. W ten sposób nawiązała do zatrzymania Bartłomieja M., byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej, a także tzw. “taśm Kaczyńskiego”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane