wtv.pl
Wpadka w "Milionerach"

facebook.com/milionerzytvn

Wpadka w "Milionerach". Uczestniczka nie mogła dobrze odpowiedzieć

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Program "Milionerzy" stanął w ogniu krytyki internautów, gdy jedna z uczestniczek "błędnie" odpowiedziała na pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego. Komentatorzy szybko zauważyli, że żadna z odpowiedzi zawartych w zestawie nie

  • Uczestniczka "Milionerów" przegrała w programie TVN, udzielając odpowiedzi na pytanie dotyczące daty pierwszego wybicia dzwonu na wieży Big Ben

  • Pani Justyna z Warszawy stwierdziła, że nastąpiło to 31 kwietnia 1859 r.

  • Okazuje się jednak, że żadna z podanych odpowiedzi nie była prawidłowa! Dzwon zabrzmiał po raz pierwszy 11 lipca 1859 r.

To nie pierwsza tego typu wpadka w "Milionerach", ale wywołała wyjątkowo duże emocje wśród internautów. 

"Milionerzy" z wyjątkowo ciężkim pytaniem

Chodzi o odcinek "Milionerów" z 15 marca, w którym udział brała pani Justyna z Warszawy. Kobieta wyjątkowo dobrze radziła sobie w show TVN-u. Wydawało się, że przez gąszcz pytań przejdzie jak burza, ale w pewnym momencie trafiła na "ścianę"

Wyjątkowo trudne pytanie dotyczyło jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów architektury w Londynie, ale jego dokładność z pewnością stanowiłaby twardy orzech do zgryzienia dla niejednego miłośnika stolicy Wielkiej Brytanii. 

Pytanie brzmiało następująco: Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben? Pani Justyna mogła wybrać jedną z odpowiedzi: a) kwietnia b) maja c) września oraz d) listopada. 

Po namyśle i długim wahaniu, uczestniczka "Milionerów" postanowiła zdecydować się na "kwiecień". Niestety Hubert Urbański nie miał dla niej dobrych wieści. Odpowiedź prawidłowa, wg. twórców pytań do programu to "maj". Ale czy na pewno? Internauci szybko wyczuli pewną nieścisłość. 

Kolejna wpadka w programie 

Jak po większości wpadek w "Milionerach" (a odnaleziono ich już całkiem sporo), w internecie rozpętała się prawdziwa burza. Komentatorzy szybko zauważyli, że... żadna spośród możliwych odpowiedzi na pytanie nie była prawidłowa!

31 maja 1859 został ukończony zegar i tym samym wieża. Big Benem jest największy dzwon na tej wieży, a po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca 1859. Zatem wszystkie odpowiedzi są błędne!Twórca pytania zapewne sugerował się polską Wikipedią, na której jest błędna informacja. Proszę sprawdzić na angielskojęzycznych stronach - zwróciła uwagę jedna z internautek pod postem z nagraniem z "Milionerów". 

Jak podaje portal O2.pl, błąd w Wikipediii został już poprawiony, ale nic nie wskazuje na to, by pani Justyna mogła otrzymać jeszcze jedną szansę na udział w programie, który przegrała, bądź co bądź, z winy twórców pytań

To nie pierwsza tego rodzaju wpadka w "Milionerach". W ubiegłym roku głośno było o pytaniu dotyczącym hobby Paula Newmana. Za poprawną odpowiedź uznano "rajdy samochodowe". Problem polega jednak na tym, że aktor nigdy nie oddawał się takiej rozrywce... 

Źródło: o2.pl, facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Koronasceptyk wulgarnie obraził ratowników medycznych. 2 tygodnie później zmarł na COVID-19

  • Biskupi stworzyli "łańcuch eucharystyczny". Nagłaśniają specjalną akcję Kościoła

  • Zapowiedziana kontrola. "Pan Bóg daje Obajtkowi pieniądze niewiadomego pochodzenia"

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >