wtv.pl > TV > Wpadka w "Milionerach". Uczestniczka nie mogła dobrze odpowiedzieć
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:15

Wpadka w "Milionerach". Uczestniczka nie mogła dobrze odpowiedzieć

Wpadka w "Milionerach"
facebook.com/milionerzytvn
  • Uczestniczka "Milionerów" przegrała w programie TVN, udzielając odpowiedzi na pytanie dotyczące daty pierwszego wybicia dzwonu na wieży Big Ben

  • Pani Justyna z Warszawy stwierdziła, że nastąpiło to 31 kwietnia 1859 r.

  • Okazuje się jednak, że żadna z podanych odpowiedzi nie była prawidłowa! Dzwon zabrzmiał po raz pierwszy 11 lipca 1859 r.

To nie pierwsza tego typu wpadka w "Milionerach", ale wywołała wyjątkowo duże emocje wśród internautów. 

"Milionerzy" z wyjątkowo ciężkim pytaniem

Chodzi o odcinek "Milionerów" z 15 marca, w którym udział brała pani Justyna z Warszawy. Kobieta wyjątkowo dobrze radziła sobie w show TVN-u. Wydawało się, że przez gąszcz pytań przejdzie jak burza, ale w pewnym momencie trafiła na "ścianę"

Wyjątkowo trudne pytanie dotyczyło jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów architektury w Londynie, ale jego dokładność z pewnością stanowiłaby twardy orzech do zgryzienia dla niejednego miłośnika stolicy Wielkiej Brytanii. 

Pytanie brzmiało następująco: Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben? Pani Justyna mogła wybrać jedną z odpowiedzi: a) kwietnia b) maja c) września oraz d) listopada. 

Po namyśle i długim wahaniu, uczestniczka "Milionerów" postanowiła zdecydować się na "kwiecień". Niestety Hubert Urbański nie miał dla niej dobrych wieści. Odpowiedź prawidłowa, wg. twórców pytań do programu to "maj". Ale czy na pewno? Internauci szybko wyczuli pewną nieścisłość. 

Kolejna wpadka w programie 

Jak po większości wpadek w "Milionerach" (a odnaleziono ich już całkiem sporo), w internecie rozpętała się prawdziwa burza. Komentatorzy szybko zauważyli, że... żadna spośród możliwych odpowiedzi na pytanie nie była prawidłowa!

31 maja 1859 został ukończony zegar i tym samym wieża. Big Benem jest największy dzwon na tej wieży, a po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca 1859. Zatem wszystkie odpowiedzi są błędne!Twórca pytania zapewne sugerował się polską Wikipedią, na której jest błędna informacja. Proszę sprawdzić na angielskojęzycznych stronach - zwróciła uwagę jedna z internautek pod postem z nagraniem z "Milionerów". 

Jak podaje portal O2.pl, błąd w Wikipediii został już poprawiony, ale nic nie wskazuje na to, by pani Justyna mogła otrzymać jeszcze jedną szansę na udział w programie, który przegrała, bądź co bądź, z winy twórców pytań

To nie pierwsza tego rodzaju wpadka w "Milionerach". W ubiegłym roku głośno było o pytaniu dotyczącym hobby Paula Newmana. Za poprawną odpowiedź uznano "rajdy samochodowe". Problem polega jednak na tym, że aktor nigdy nie oddawał się takiej rozrywce... 

Źródło: o2.pl, facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Milionerzy TVN
Powiązane