wtv.pl > Polityka > Michał Woś krytykuje Donalda Tuska. "Mówi jednym chórem. Nie jest to, niestety, chór śpiewający po polsku"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Michał Woś krytykuje Donalda Tuska. "Mówi jednym chórem. Nie jest to, niestety, chór śpiewający po polsku"

Krytyka po słowach Donalda Tuska odnośnie blokady 57 mld euro
Piotr Molecki/East News

Wewnętrzny spór w związku z blokadą wypłaty 57 mld euro dla Polski trwa. Na słowa lidera PO reaguje Michał Woś. - Donald Tusk mówi o tym, że chce federacji europejskiej - mówił wiceminister sprawiedliwości. - PiS niszczy polską praworządność i europejski ład prawny - mówił wcześniej były szef Rady Europejskiej.

Mocnych słów po decyzji Komisji Europejskiej nie brakuje po żadnej ze stron sporu. Komentarz Donalda Tuska nie mógł pozostać bez odpowiedzi. Pod adresem lidera PO padają mocne zarzuty.

- To jest wprost dążenie federalistów europejskich do tego, by UE zyskiwała kolejne kompetencje i wykorzystywała swoje narzędzia wbrew traktatom europejskim, czyli wbrew prawu - powiedział w programie "Tłit" Michał Woś.

W kierunku opozycji wskazującej, że PiS zaczyna zbierać żniwo swoich działań od początku pada jedno określenie: "Targowica". Stwierdzenia tego nie zabrakło również w przypadku wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości.

Krytyka Donalda Tuska po komentarzu o wstrzymaniu 57 mld euro

- Dziś Unia Europejska wstrzymuje miliardy euro pomocy, której nasz kraj potrzebuję jak tlenu - mówił na Twitterze Donald Tusk. 2 września na profilu polityka pojawił się nieco ponad minutowy film, gdzie komentuje on sytuację.

Bezpośrednio uderza on tam w PiS. - Za obsesję Kaczyńskiego płacą dziś wszyscy Polacy - dodawał.

W programie wp.pl "Tłit" wiceminister sprawiedliwości Michał Woś nie był zaskoczony taką reakcją Donalda Tuska.

- Donald Tusk, będąc w tym środowisku, wcale nie dziwi, że mówi jednym chórem. Nie jest to, niestety, chór śpiewający po polsku - komentowal sprawę.

Nie zgadzają się z decyzją KE

Michał Woś w odniesieniu do zablokowania 57 mld euro dla Polski stwierdził, że takie działanie ze strony KE to nic innego, jak "szantaż polityczny".

- Nie ma żadnych kryteriów w dokumentach prawnych co do możliwości takiego działania ze strony UE - dodawał wiceminister.

Argumenty podawane przez lidera PO nie trafiają do Michała Wosia. - To, co mówi Donald Tusk, jest jakąś aberracją - stwierdził polityk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Targowica"

2 września, tuż po tym, jak komisarz Paolo Gentiloni przekazał informację o wstrzymaniu wypłat dla Polski informowaliśmy o powodach takiego działania ze strony Unii Europejskiej.

Jednym z pierwszych polityków, którzy skomentowali tę decyzję, był Patryk Jaki. -  Gratulować zabiegów naszej opozycji (Targowicy) - grzmiał na Twitterze. Polityk ustosunkował się również do krytycznych słów Donalda Tuska.

- Nie, to nie jest tak, jak powiedział Donald Tusk. Chodzi o to, że Unia Europejska, a tak naprawdę Berlin, mówią nam wszystkim: będziemy tak długo blokować wam pieniądze i uprzykrzać wam życie, jak długo do władzy w Polsce nie wróci nasz człowiek, czyli Donald Tusk - mówił Patryk Jaki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane