wtv.pl
Michał Rachoń wyśmiał Adama Bodnara na antenie TVP Info.

tvp.info ("#Jedziemy" 14.04.21)

Michał Rachoń wyśmiał przejęzyczenie Adama Bodnara. Internauci przypomnieli mu stary filmik

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Po próbie wyśmiania byłego już Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara przez Michała Rachonia w sieci szybko pojawiły się dowody na swoistą hipokryzję dziennikarza TVP Info. Prowadzącemu program "#Jedziemy" wytknięto również wyr

W środowym wydaniu emitowanego na antenie TVP Info programu #Jedziemy poruszono temat stanięcia Adama Bodnara przed Trybunałem Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej, w związku z formalnym upływem kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przypomnijmy, że organ uznał dziś, że zapis, który pozwalał RPO pełnienie obowiązków po zakończeniu kadencji, jest niekonstytucyjny. W efekcie Bodnar został usunięty ze stanowiska przed wyborem następcy.

Michał Rachoń wyśmiał Bodnara na antenie TVP Info

Na antenie Telewizji Polskiej Rachoń postanowił zakpić z ustępującego z urzędu Bodnara. Pożywką dla żartów dziennikarza TVP Info była rzekoma wpadka językowa byłego RPO. Przy okazji prowadzący #Jedziemy pochwalił się hipokryzją i lukami w znajomości komentowanych spraw.

Zacznijmy jednak od początku – Proszę zwrócić uwagę, co chce powiedzieć Adam Bodnar… ale w ostatniej chwili się reflektuje, że nie powinien tego powiedzieć – mówił wyraźnie zadowolony Michał Rachoń.

Widzom zaprezentowano fragment wystąpienia Adama Bodnara, na którym prawnik zawiesił głos po słowach "Polska Rzeczpospolita". Zdaniem dziennikarza TVP Info zamierzał bowiem mówić o Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Chciał powiedzieć coś, co mógł śmiało powiedzieć – przekonywał prowadzący #Jedziemy. – Tak, PRL.

Podwójna wpadka dziennikarza

Żarty dziennikarza zwróciły uwagę użytkowników sieci. Na Facebooku opublikowano nagranie, w którym próbę zakpienia z Bodnara porównano ze słowami Stanisława Piotrowicza, obecnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który jak na ironię przesłuchiwał byłego rzecznika.

Przed pięcioma laty ówczesny poseł Prawa i Sprawiedliwości popełnił podobną wpadkę. – W artykule drugim konstytucji jest mowa o tym, że Polska Rzeczpospolita Ludowa... – mówił w 2016 roku Piotrowicz.

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, słowo "ludowa" – w przeciwieństwie do sędziego TK – nie pada z ust Adama Bodnara, z którego ochoczo naśmiewał się Rachoń.

Co więcej, zakładając, że występujący przed organem Bodnar w istocie chciał zakończyć zdanie w sugerowany przez dziennikarza TVP sposób, rzecz wciąż trudno byłoby uznać za wpadkę.

Zawieszając głos, Bodnar wspominał bowiem urząd Ombudsmana, niezależnego urzędnika, do którego można się odwoływać w sprawach naruszania praw i wolności jednostki, a zatem nic innego jak RPO. Warto zaznaczyć, że urząd Rzecznika Praw Obywatelskich powstał w Polsce w 1987 roku, a więc jeszcze w czasach PRL-u. O tym Michał Rachoń jednak nie wspomniał.

Zamykając temat, zaznaczmy, że wspomniany Stanisław Piotrowicz w istocie sprawował funkcję prokuratora w Rzeczpospolitej Ludowej. Od 1978 należał również do PZPR.

undefined

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Imprezy na uczelni Tadeusza Rydzyka. Polityk PiS zasugerował interwencję

  • Były senator obozu rządzącego leży w szpitalu podłączony do tlenu. "Niemieckie media i lewackie trolle opętane przez diabła"

  • Dawna znajoma Krystyny Pawłowicz o jej tajemnicach z młodości

Źródło: Facebook / TVP Info

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >