wtv.pl > Polityka > Dworczyk miał narzekać na dziennikarza, a Morawiecki chciał pocieszać pigwówką? Ujawniono nowe maile, pochodzące rzekomo od członków rządu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

Dworczyk miał narzekać na dziennikarza, a Morawiecki chciał pocieszać pigwówką? Ujawniono nowe maile, pochodzące rzekomo od członków rządu

Michał Dworczyk
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Udział w programie TVN nie opłacił się obecnemu szefowi Kancelarii Premiera?

TVN24 zdecydowało się zawiesić dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego po tym, jak na jaw wyszły e-maile, z których wynikało, że miał on nieoficjalnie doradzać Michałowi Dworczykowi. Okazało się, że nie wszystkie "porady" miały być trafne.

Porady Skórzyńskiego

Co chwilę ujawniane są kolejne maile, mające pochodzić rzekomo ze skrzynki Michała Dworczyka. Sam zainteresowany przyznał, że padł ofiarą hakerów.

W sieci pojawiły się zrzuty ekranu przedstawiające korespondencję Centrum Informacyjnego Rządu z dziennikarką OKO.press z 2019 r., podczas której instytucja odpowiadała na zadawane przez nią pytania.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wyciekły również wyjątkowo zastanawiające wiadomości przesyłane rzekomo przez Michała Dworczyka do dziennikarza TVN24 Krzysztofa Skórzyńskiego. Wiadomości z prośbą o ocenienie wspomnianych odpowiedzi wysyłanych do dziennikarki.

Reporter TVN24 został zawieszony w obowiązkach, choć zarzekał się w mediach społecznościowych, że nigdy nie doradzał ani Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi.

Udostępniony został jednak jeszcze jeden mail, w którym szef Kancelarii Premiera żalić ma się na nieporadne wskazówki dziennikarza samemu Mateuszowi Morawieckiemu.

Pigwówka lekiem na całe zło?

Z treści wiadomości wynika, że Krzysztof Skórzyński polecił Michałowi Dworczykowi udział w programie TVN24 "Czarno na białym". Okazało się jednak, że wypowiedź nie posłużyła w sposób, w jaki oczekiwał tego polityk.

- TVN24 robi materiał o mnie do "Czarno na białym" - jak rozumiem tematem przewodnim korupcja polityczna - sejmiki. Sądząc z pytań będzie dużo o moim wyroku sprzed 19 lat za posiadanie amunicji z II wojny światowej (...) nie wiedząc co to za program poszedłem za radą Krzyśka Skórzyńskiego i dałem się nagrać - czytamy w wiadomości.

Nadawca miał otrzymać odpowiedź od Mateusza Morawieckiego, o bardzo wymownej treści.

Nie przejmuj się - ................ . jakby co, to.............. zostało mi jeszcze trochę nalewki pigwowej ! - odpisać miał premier.

Czy nalewka pigwowa pomaga w takiej sytuacji? Z pewnością jej spożycie wywołuje rumieńce związane ze spożyciem alkoholu, ale jej pomoc w rozwiązaniu problemu, o jakim miał wspomnieć Michał Dworczyk w korespondencji jest raczej wątpliwa. Żaden z polityków nie potwierdził autentyczności powyższych wiadomości; nie należy ich wobec tego bezwzględnie traktować jako autentycznych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane