wtv.pl
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki jedzą lody

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda wybrali się na lody. Fotografie szybko obiegły Internet

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda zostali przyłapani w jednej z kawiarni na Krakowskim Przedmieściu. Premier i prezydent wybrali się na lody. Towarzyszył im tłum fotografów oraz gapie, którzy zrobili sobie zdjęcia z najważniejszymi osobami w państwie.

Prezydent i premier na lodach

Niecodzienny widok ukazał się turystom i mieszkańcom Warszawy, którzy wybrali się siódmego lipca na Krakowskie Przedmieście.

W jednej z kawiarni miejsca przy stoliku zajmowali prezydent Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Politycy postanowili ochłodzić się nieco w związku z 30-stopniowym upałem i wybrali się na lody.

Tuż przed chwilą relaksu politycy uczestniczyli w uroczystym przekazaniu marszałek Elżbiecie Witek projektu ustawy dotyczącej odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej, które odbyło się na Placu Piłsudskiego.

Fotografowie i sympatycy obecni

Wokół stolika zajmowanego przez prezydenta i premiera szybko zebrał się tłum fotografów, którzy chcieli utrwalić moment nieformalnego spotkania najważniejszych osób w państwie.Na miejscu pojawili się również sympatycy Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Politycy chętnie wykonywali sobie z nimi zdjęcia.

Fotografie pojawiły się również na oficjalnej stronie premiera na Facebooku.

Po uroczystości na Placu Piłsudskiego razem z warszawiakami i Prezydentem Andrzej Duda, który, jak widać, lepiej niż ja znosi upały w marynarce... - napisał Mateusz Morawiecki - Chwila rozmowy i obaj wracamy do pracy! - dodał.Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: facebook.com/MorawieckiPL, wtv.pl
Zdjęcie: Piotr Molecki/East News

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >