wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kaczyńska apeluje o częstsze granie w radiu polskich utworów

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Bratanica prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Marta Kaczyńska w niedawnym felietonie dla tygodnika "Sieci" poruszyła temat obecności polskich muzyków na falach radia. Marta Kaczyńska zaproponowała sposób wsparcia arty

Tygodnik "Sieci" od lat publikuje felietony Marty Kaczyńskiej poświęcone tematom społeczno-politycznym albo kulturalnym. Niektóre z nich odbijały się szerszym echem w pozostałych mediach. Zwłaszcza kiedy Kaczyńska pisała o sprawach obyczajowych.

Najnowszy felieton dotyczył tematu, o którym trudno było sądzić, że znajduje się w kręgu zainteresowań bratanicy Jarosława Kaczyńskiego. Napisała ona o muzyce transmitowanej przez polskie rozgłośnie radiowe.

Marta Kaczyńska zwróciła uwagę na trudną sytuację polskich artystów w dobie pandemii i wystosowała apel do stacji radiowych, aby częściej prezentowały na antenie utwory polskich muzyków.

"W dobie pandemii zwiększenie polskojęzycznych utworów wydaje się właściwym rozwiązaniem, mającym na celu wsparcie rodzimego środowiska muzycznego, które już od roku funkcjonuje w znacznie ograniczonym zakresie" - stwierdza Marta Kaczyńska w felietonie.

W tekście Marta Kaczyńska zauważyła także, że rozgłośnie radiowe mogą pozostawać konkurencyjne dla platform streamingowych, mając nad nimi tę przewagę, że są "żywe" i dostarczają słuchaczom aktualnych informacji.

Marta Kaczyńska postawiła Francję za wzór

Jako przykład kraju, w którym wprowadzono trafne jej zdaniem regulacje dotyczące udziału rodzimych wykonawców w czasie antenowym, Marta Kaczyńska przywołała Francję, gdzie utwory francuskojęzyczne muszą stanowić określoną część całego programu stacji

"Warto, by podobne rozwiązania zostały wprowadzone także do polskiego ustawodawstwa" - napisała w przywoływanym przez Super Express felietonie dla tygodnika "Sieci" bratanica prezesa PiS Marta Kaczyńska.

Ostatnio nazwisko Marty Kaczyńskiej wypłynęło w mediach w całkiem odmiennym kontekście w związku z publikacją Gazety Wyborczej dotyczącą budowy drogi ekspresowej S16 przez Mazury.

Według Gazety Wyborczej wybrany ostatecznie wariant budowy był nieoczywisty dla części drogowców i przedstawicieli władz lokalnych, którzy sugerują, że na decyzję wpłynęła spółka Jana Investment należąca do Jana Zielińskiego, męża Marty Kaczyńskiej. Para spędza wolny czas na mazurskiej działce należącej do spółki i zlokalizowanej w rejonie, w którym S16 miała przebiegać według wcześniej rozważanego wariantu.

Źródło: Super Express / se.pl, o2.pl, Sieci, Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >