wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kaczyńska apeluje o częstsze granie w radiu polskich utworów

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Bratanica prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Marta Kaczyńska w niedawnym felietonie dla tygodnika "Sieci" poruszyła temat obecności polskich muzyków na falach radia. Marta Kaczyńska zaproponowała sposób wsparcia arty

Tygodnik "Sieci" od lat publikuje felietony Marty Kaczyńskiej poświęcone tematom społeczno-politycznym albo kulturalnym. Niektóre z nich odbijały się szerszym echem w pozostałych mediach. Zwłaszcza kiedy Kaczyńska pisała o sprawach obyczajowych.

Najnowszy felieton dotyczył tematu, o którym trudno było sądzić, że znajduje się w kręgu zainteresowań bratanicy Jarosława Kaczyńskiego. Napisała ona o muzyce transmitowanej przez polskie rozgłośnie radiowe.

Marta Kaczyńska zwróciła uwagę na trudną sytuację polskich artystów w dobie pandemii i wystosowała apel do stacji radiowych, aby częściej prezentowały na antenie utwory polskich muzyków.

"W dobie pandemii zwiększenie polskojęzycznych utworów wydaje się właściwym rozwiązaniem, mającym na celu wsparcie rodzimego środowiska muzycznego, które już od roku funkcjonuje w znacznie ograniczonym zakresie" - stwierdza Marta Kaczyńska w felietonie.

W tekście Marta Kaczyńska zauważyła także, że rozgłośnie radiowe mogą pozostawać konkurencyjne dla platform streamingowych, mając nad nimi tę przewagę, że są "żywe" i dostarczają słuchaczom aktualnych informacji.

Marta Kaczyńska postawiła Francję za wzór

Jako przykład kraju, w którym wprowadzono trafne jej zdaniem regulacje dotyczące udziału rodzimych wykonawców w czasie antenowym, Marta Kaczyńska przywołała Francję, gdzie utwory francuskojęzyczne muszą stanowić określoną część całego programu stacji

"Warto, by podobne rozwiązania zostały wprowadzone także do polskiego ustawodawstwa" - napisała w przywoływanym przez Super Express felietonie dla tygodnika "Sieci" bratanica prezesa PiS Marta Kaczyńska.

Ostatnio nazwisko Marty Kaczyńskiej wypłynęło w mediach w całkiem odmiennym kontekście w związku z publikacją Gazety Wyborczej dotyczącą budowy drogi ekspresowej S16 przez Mazury.

Według Gazety Wyborczej wybrany ostatecznie wariant budowy był nieoczywisty dla części drogowców i przedstawicieli władz lokalnych, którzy sugerują, że na decyzję wpłynęła spółka Jana Investment należąca do Jana Zielińskiego, męża Marty Kaczyńskiej. Para spędza wolny czas na mazurskiej działce należącej do spółki i zlokalizowanej w rejonie, w którym S16 miała przebiegać według wcześniej rozważanego wariantu.

Źródło: Super Express / se.pl, o2.pl, Sieci, Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >
GIS

Polska

GIS informuje o wycofaniu z rynku trzech napojów i kremu do gotowania. Ostrzega, by pod żadnym pozorem ich nie spożywać

Czytaj więcej >