wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Wiadomości" TVP próbują bronić Obajtka mówiąc o "ostatniej paróweczce"

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawił się materiał będący odpowiedzią na ustalenia dziennikarzy TVN dotyczące firm dostarczających parówki na stacje Orlenu. Pełnomocnikiem jednej z nich jest związana z prezesem PKN Orlen Dan

Przed kilkoma dniami dziennikarze TVN przyjrzeli się czterem firmom dostarczającym parówki na stacje Orlenu. Jak relacjonuje money.pl, chociaż trzy spośród nich to duże, znane na rynku firmy, o czwartej z nich mało kto słyszał

Chodzi o firmę Wędzonka z Myślenic, miejscowości narodzin Daniela Obajtka. Według ustaleń dziennikarzy TVN pełnomocniczka zarządu tej spółki Joanna Górka-Firek od stycznia ubiegłego roku zasiada również w radzie nadzorczej spółki Orlen Paliwa.  

Na tym jednak nie kończą się powiązania Górki-Firek z Danielem Obajtkiem. Według portalu tvn24.pl od roku 2014 jest ona także radcą prawnym w Małopolskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), tymczasem w latach 2015-2017 prezesem ARiMR był właśnie Obajtek.

Ponadto za kadencji Obajtka ARiMR przeniosła swoją lokalną siedzibę z Dobrzyc do Myślenic, gdzie zaczęła wynajmować świeżo wybudowany biurowiec od Grzegorza Firka, właściciela firmy budowlanej i męża Joanny Górki-Firek.

"Wiadomości" TVP o "paróweczkach"

Jak podaje Wirtualna Polska, ustalenia dziennikarzy TVN zostały wyśmiane w niedzielnym, wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP, w którym pojawił się materiał Konrada Warzochy pod znamiennym tytułem "Ostatnia paróweczka w narracji opozycji".

- Mocne zarzuty nie przypominają politycznego thrillera, a scenariusz komedii mistrza Stanisława Barei - stwierdziła przywoływana przez Wirtualną Polskę prowadząca "Wiadomości" TVP Edyta Lewandowska.

Z kolei Konrad Warzocha w swoim materiale sprowadził ustalenia dziennikarzy TVN do dociekań, skąd parówki biorą się na stacjach Orlenu, pomijając i bagatelizując niewygodne powiązania pomiędzy prezesem PKN Orlen a pełnomocniczką zarządu spółki Wędzonka Joanną Górką-Firek i jej mężem.

Jak relacjonuje Wirtualna Polska, "Wiadomości" TVP usiłowały także przedstawić te powiązania jako marginalne, stwierdzając, że Wędzonka dostarcza tylko 7 proc. parówek wykorzystywanych na stacjach Orlen, w związku z czym - jak stwierdził ironicznie Warzocha - "miażdży konkurencję i wymiata rynek".

Materiał Warzochy w "Wiadomościach" TVP zakończył się przywołaniem fragmentu filmu "Miś" Stanisława Barei, w którym pada hasło "Parówkowym skrytożercom mówimy nie!", co miało sugerować absurdalność ustaleń dziennikarzy TVN.

Źródło: Wirtualna Polska / teleshow.wp.pl, money.pl, tvn24.pl, wiadomosci.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Zmarł Adam Zagajewski. Był wybitnym poetą i pisarzem

  • Koleżanka Marii Kaczyńskiej opowiedziała o młodości. Podzieliła się wspomnieniem

  • Viola Kołakowska prosi Anne Lewandowską, aby uratowała dzieci od illuminatów

Podobne artykuły

TV

Skarga do KRRiT na materiał "Wiadomości" o Tusku. "Zatrzymać bezprawną kampanię nienawiści"

Czytaj więcej >

TV

Kuriozalna pomyłka na antenie TVP. "Kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię"

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

TV

TVP zrywa współpracę z wydawcą “PnŚ”. Wszystko przez tęczową flagę

Czytaj więcej >

TV

Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek

Czytaj więcej >

TV

Brygida Grysiak opowiedziała o pracy dziennikarki. "Przywilej i wielka odpowiedzialnośc"

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Monika Olejnik wybuchła podczas rozmowy z Michałem Wójcikiem. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >