wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Magdalena Ogórek wykpiła Roberta Biedronia. "Programu i pomysłu nie ma?"

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Magdalena Ogórek wyśmiała Roberta Biedronia, gdy ten przefarbował swoje włosy na czerwony kolor. Ironiczne komentarze padały w programie publicystycznym Telewizji Polskiej "W tyle wizji". Dziennikarce wtórował Stanisław Janecki, kt

  • Robert Biedroń zrealizował swoją obietnicę. Po zebraniu 10 tysięcy złotych na rzecz inicjatywy "SexEd" przefarbował włosy na czerwono. "To jest mój manifest przeciwko braku bezpieczeństwa dzieciaków i młodzieży, przemocy i wystawiania ich na zagrożenia" - wyjaśniał.

  • Zdarzenie zostało odnotowane przez dziennikarzy TVP Info. Podczas emisji "W tyle Wizji" Magdalena Ogórek i Stanisław Janecki poddali europosła krytyce. - Jak już programu i pomysłu nie ma? - kpiła prezenterka Telewizji Polskiej

  • - Robert Biedroń jest czerwony w środku, odkąd pamiętam - dodawał Janecki

"SexEd" jest inicjatywą Anji Rubik. Już od 2018 roku modelka, przy wsparciu edukatorów i celebrytów, przekazuje młodzieży wiarygodne i rzetelne informacje na temat seksualności. W działania, jeszcze przed wejściem do krajowej polityki, zaangażowany był Robert Biedroń. Ówczesny prezydent Słupska korzystał z platformy do przekazywania wiedzy z zakresu nieheteronormatywności. Z okazji dnia kobiet postanowił zaprotestować w sposób, który nie przypadł do gustu Magdalenie Ogórek

Magdalena Ogórek wyśmiała Roberta Biedronia. Wszystko przez kolor jego włosów

Złośliwe komentarze wyemitowano w wydaniu "W tyle wizji" z 8 marca. Tego samego dnia niecodziennych działań podjął się właśnie polityk Lewicy. "Niektórzy powiedzą, że to niepoważne. A ja myślę, że niepoważne jest to, że europejskie państwo XXI w. nie zapewnia dostępu do rzetelnej edukacji przeciwko przemocy, nie radzi sobie z molestowaniami dziewczynek i chłopców" - tłumaczył w poście, opublikowanym na platformie Instagram.

Magdalena Ogórek wraz ze Stanisławem Janeckim najprawdopodobniej nie zostali przekonani do akcji przez założyciela Wiosny. - Ale walczysz o edukację seksualną i promujesz ten temat, zmieniając kolor włosów? Trochę nie rozumiem tej korelacji - zaczęła prezenterka, dodając - Jak już programu i pomysłu nie ma? Jej współpracownik nie był zaskoczony działaniem posła do Parlamentu Europejskiego. - Ale co to za nowość? Robert Biedroń jest czerwony w środku, odkąd pamiętam - oceniał.

Nie wspomniano jednak, że pofarbowanie włosów nie było przypadkowym zabiegiem. Były prezydent Słupska obiecał dokonanie zmian w wyglądzie pod warunkiem wpłacenia 10 tysięcy złotych na rzecz "SexEd". Dopiero po zebraniu kwoty, zrealizował zapowiedzi. 

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Magdalena Ogórek krytykuje jednego z liderów Lewicy. Tuż po wyborach prezydenckich dziennikarka zadeklarowała, że "Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń nie rozumieją swojego elektoratu". Przypomnijmy, że jedna z twarzy Telewizji Polskiej także ubiegała się o urząd głowy państwa z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ostatecznie zagłosowało na nią jedynie 2,3% osób uprawnionych do stawienia się przy urnie wyborczej. 

"W tyle wizji" jest formatem publicystycznym, który z założenia ma polegać na ironicznym komentowaniu bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Konwencja programu ma przypominać format "Szkła kontaktowego". Projekt swoją premierę miał w kwietniu 2016 roku. Od tego czasu program prowadzą: Marcin Wolski, Krzysztof Feusette, Wiktor Świetlik, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz i Jacek Łęski. Magdalena Ogórek dołączyła do grona redakcji dopiero w listopadzie. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Instagram

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >