wtv.pl
Jarosław Kaczyński

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Piotrem Witwickim i Marcinem Fijołkiem odniósł się do kwestii kryzysu demograficznego. Wprost przyznał, że program 500+ nie przyniósł oczekiwanego skutku, a kwestia zatrudnienia i sytuacji gospodarczo-społecznej stanowi dla wielu osób blokadę przed założeniem rodziny. Odpowiedź na kontrowersyjny wywiad przyszła ze strony Magdy Mołek. Dziennikarka podała dalej grafikę portalu Oko.press.

Jarosław Kaczyński przyznał, że do rozwoju demografii w Polsce niezbędne jest rozwinięcie propozycji społecznej Zjednoczonej Prawicy. Sam program 500 plus, według prezesa partii, "troszkę zadziałał, ale to szerszy problem".

Jarosław Kaczyński doczekał się riposty Magdy Mołek

- Proszę spojrzeć: Warszawa jest bardzo bogata, a dzieci rodzi się niewiele. W dużej mierze to kwestia kulturowa - deklarował dla Interii. - W moim pokoleniu kobiety uważały małżeństwo i dzieci za coś oczywistego - dodawał, podkreślając, że młodsze pokolenia żyją w zupełnie innym przeświadczeniu. - Możemy pomagać, ułatwiać, namawiać, ale kwestie mentalnościowe są trudne do przeskoczenia - tłumaczył.

Jedną z głównych przyczyn problemów demograficznych jest jednak kwestia rynku pracy. Właśnie to miało stanowić powód, dla którego Jarosław Kaczyński ogłosił wyeliminowanie umów śmieciowych. - Naszym celem jest trwały kontrakt pracy - zapewniał Piotra Witwickiego i Marcina Fijołka.

Wicepremier obiecał korygowanie polityki Zjednoczonej Prawicy tak, by doprowadzić do zwiększenie liczby narodzin. - Nie wiem, jak to zmienić i tu, uczciwie mówiąc, przyznaję się do bezradności - ujawnił.

NFZ

NFZ będzie dzwonić do pacjentów, zachęcając do szczepienia? Są plany

CZYTAJ DALEJ

Deklaracje Jarosława Kaczyńskiego wywołały reakcję prasy, która zaczęła zwracać uwagę na przyznanie kobiecie prawa do przerywania ciąży, wprowadzenie zmian na rynku mieszkaniowym, czy też zapewnienie wszystkim dostępu do żłobków. Sugestie postanowiła podać dalej Magda Mołek.

Magda Mołek podała dalej grafikę przygotowaną przez dziennikarzy portalu Oko.press. Do pracy twórczej dołączyła autorski komentarz. "Pan Jarek nie wie, czego potrzebują kobiety! Zaskoczone?" - czytamy w relacji udostępnionej w mediach społecznościowych.

Poniższy screen pochodzi z Instagrama Magdy Mołek.

Jarosław Kaczyński

Następnie dziennikarka zaczęła wymieniać, czego potrzebują kobiety, żeby decydować się na macierzyństwo. "Edukacji seksualnej a nie kościelnej, łatwej dostępności do gabinetów ginekologicznych, darmowej, nowoczesnej antykoncepcji" - wyliczała. "Kampanii społecznych, [...] pełni praw reprodukcyjnych. Panie Jarku, na początek wystarczy" - zakończyła.

Jeszcze w styczniu dziennikarka otwarcie wsparła Strajk Kobiet, krytykując władze za dążenie do zakazu aborcji z przyczyn embriopatologicznych. "Co takiego musi przykryć ta nieudolna, niekompetentna, buńczuczna niby-władza, że wrzuca dziś publikację swego pseudo-wyroku" - pytała Magda Mołek.


Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Interia/Instagram Magda Mołek]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >