wtv.pl > Polska > Londyn. Polska lekarka nie żyje. Zginęła w tragicznym wypadku
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:17

Londyn. Polska lekarka nie żyje. Zginęła w tragicznym wypadku

Londyn
Metropolitan Police

Londyn. Polska lekarka zginęła pod kołami ciężarówki. Miała dojechać do pracy rowerem, jednak na jednym z ruchliwych skrzyżowań doszło do wypadku, w którym zginęła, mimo udzielenia jej pierwszej pomocy. Sprawę wyjaśnia londyńska policja.

Kondolencje rodzinie złożył burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

Londyn. Polska lekarka zginęła pod kołami ciężarówki. Jechała do pracy na rowerze

Do zdarzenia doszło w czasie porannego szczytu 4 sierpnia w okolicach stacji metra Holborn. Podczas przejazdu na ruchliwym skrzyżowaniu, rowerzystka została potrącana przez skręcającą ciężarówkę.

Mimo pomocy służb medycznych, w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu. Pierwszej pomocy starały się udzielić nie tylko służby, ale też kierowca ciężarówki.

Odkryto, że ofiarą była 41-letnia Marta Krawiec, lekarka zajmująca się pediatrią i alergologią, pracująca w szpitalu w Clapham.

- Marta uwielbiała codziennie pomagać innym. Zmarła w drodze do swoich pacjentów. Jesteśmy zdruzgotani stratą naszej ukochanej córki i siostry. Dziękujemy wszystkim świadkom, którzy pomagają policji w śledztwie - pisała jej rodzina w oświadczeniu wydanym przez londyńską policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo ws. wypadku i proszą świadków zdarzenia o przekazywanie informacji na temat tego, co wydarzyło się tego dnia. Kierowca ciężarówki nie został aresztowany.

Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach priorytetem burmistrza Londynu

Sprawę poruszył również burmistrz Londynu, Sadiq Khan. Złożył kondolencje rodzinie i skupił się w swoich wypowiedziach na tym, jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach rowerowych.

- To bardzo bolesne, gdy słyszę, że rowerzysta zginął wczoraj tragicznie w Londynie. Jedna śmierć na naszych drogach, to jedna za dużo. W tym trudnym czasie przesyłam szczere kondolencje jej rodzinie i przyjaciołom - pisał na swoim Twitterze.

Poinformował, że celem dla Londynu jest 0 ofiar śmiertelnych wśród rowerzystów. W związku z tym budowane będą kolejne trasy, a wyniki śledztwa pomogą ustalić, co zrobić, by przejazd przy Holborn był bezpieczniejszy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

żródło: wtv.pl zdjęcie główne: Metropolitan Police

Tagi: Londyn Wypadek