wtv.pl > Polska > Łódź. Bus zderzył się z samochodem. 5 osób rannych
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:04

Łódź. Bus zderzył się z samochodem. 5 osób rannych

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Łódź. W samym centrum miasta bus zderzył się z samochodem osobowym. W zdarzeniu brało udział ponad 20 osób, a 5 zostało rannych. Policja w dalszym ciągu nie wie, kto kierował osobówką.

Wypadek w Łodzi. Bus zderzył się z volkswagenem

Łódź. Do groźnego wypadku doszło po południu we wtorek 24 sierpnia na skrzyżowaniu ul Przędzalnianej i Tuwima. Na miejsce wysłano policję oraz ratowników medycznych.

Na skrzyżowanie jako pierwszy dotarli funkcjonariusze policji. Mundurowi potwierdzili, że w centrum Łodzi zderzyły się dwa pojazdy.

Z ich pierwszych ustaleń wynika, że bus Mercedes Sprinter jechał ul. Tuwima w stronę ul. Wydawniczej. Z kolei volkswagen golf zmierzał ul. Przędzalnianą w stronę al. Rodziny Scheiblerów.

- Najprawdopodobniej mężczyzna kierujący volkswagenem wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle - zdradziła asp. sztab. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej Komendy Miejskiej Policji. 

Na zdjęciach, które opublikowali strażacy z Łodzi, widać, jak przody samochodów są doszczętnie zniszczone.

5 rannych, pasażerowie osobówki poszukiwani

Funkcjonariuszka przekazała, że busem podróżowało 17 osób, a golfem - 4 osoby. W sumie w wypadku uczestniczyły 22 osoby.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 5 osób, które z obrażeniami kończyn i głowy trafiły do szpitala. Przedstawicielka łódzkiej komendy poinformowała, że kierowca busa to 50-letni mężczyzna, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem.

Jednak policja była zmuszona wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie wtorkowego wypadku w Łodzi. Z miejsca zdarzenia zbiegło bowiem kilka osób, które podróżowały golfem.

W chwili zderzenia w osobówce było dwóch mężczyzn oraz kobieta z dzieckiem. Po przybyciu na miejsce policja zastała tylko kobietę.

Asp. Sztab. Marzanna Boratyńska przekazała, że obecnie policja stara się ustalić, kto kierował golfem.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Powiązane