wtv.pl > Polska > List gończy za Jackiem Jaworkiem. Prokuratura zaprzecza, by pojawiły się informacje, że mężczyzna nie żyje
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:55

List gończy za Jackiem Jaworkiem. Prokuratura zaprzecza, by pojawiły się informacje, że mężczyzna nie żyje

Borowce
Policja

Sąd zadecydował o wydaniu listu gończego za Jackiem Jaworkiem. Choć rzecznik Komendy Głównej Policji powiedział dziś, że należy rozpatrywać możliwość, że mężczyzna nie żyje, częstochowski prokurator zaprzeczył, by pojawiły się jakiekolwiek doniesienia mogące na to wskazywać.

Choć w sprawę zaangażowane zostały setki funkcjonariuszy, nie udało się odnaleźć śladów poszukiwanego.

List gończy za Jackiem Jaworkiem

Zgodnie z dzisiejszym postanowieniem sądu, Jacek Jaworek, oskarżany o potrójne morderstwo w Borowcach, którego dokonać miał na swoim 44-letnim bracie, jego równoletniej żonie oraz ich 17-letnim synu, poszukiwany jest listem gończym.

Informacje w rozmowie z WTV potwierdził prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

- Sąd podzielił wniosek prokuratora i zastosował wobec Jacka Jaworka wniosek o tymczasowe aresztowanie i to umożliwiło też prokuratorowi zarządzenie poszukiwania go listem gończym. Został on wydany wobec tego mężczyzny i przekazany policji, żeby go rozpowszechniła - przekazał prok. Budzik.

Wciąż trwają działania służb mające na celu zlokalizowanie mężczyzny, który poszukiwany jest już od trzech dni.

- Nic przełomowego się nie wydarzyło, dalej jest poszukiwany, wszystkie wersje wciąż są brane pod uwagę - wyjaśnił częstochowski prokurator.

Czy Jacek Jaworek nie żyje?

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka przekazał we wtorek w rozmowie z Wirtualną Polską, że należy rozpatrywać scenariusz zakładający, że Jacek Jaworek już nie żyje.

Informacjom o tym, że miałyby jednak na to wskazywać jakiekolwiek ślady, zaprzeczył prok. Krzysztof Budzik.

- Na ten moment nie posiadam żadnych informacji, które by na to wskazywały, więc nie jestem w stanie ani potwierdzić ani zaprzeczyć. Według mojej wiedzy wszystkie dotychczasowe wersje dotyczące tego, co mogło się z tym mężczyzną wydarzyć, są nadal rozpatrywane - powiedział. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wp.pl Zdjęcie główne: Policja

Powiązane