wtv.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Lech Wałęsa udzielił wywiadu o śmierci i pochówku

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Lech Wałęsa udzielił wyczerpującego wywiadu dotyczącego swojej śmierci. Opowiedział również o swoim testamencie. Wyjawił, że w tej chwili nic nie ma i nie stać go nawet na zbudowanie sobie nagrobka.

Wałęsa parę tygodni temu przeszedł poważną operację serca. Już wtedy przygotowywał się na wypadek swojej śmierci.

Lech Wałęsa o swoim testamencie: nie mam nic

Lech Wałęsa udzielił obszernego wywiadu magazynowi „Viva!”, w którym przyznał, że ostatnio nie jest u niego zbyt dobrze z pieniędzmi. Mówił, że jego żona wydaje coraz więcej, a on sam ma coraz mniej propozycji pracy.

Ze względu na swoje serce i znajdujący się w nim rozrusznik, były prezydent nie może już latać na zagraniczne wykłady. Wciąż szuka pracy, która pozwoliłaby mu odłożyć nieco więcej majątku na dalsze lata.

O swoich problemach opowiadał również w „Super Expressie” i u Kuby Wojewódzkiego. W dzienniku skarżył się, że został z niczym i że skończy jako żebrak, a w telewizyjnym programie wyznał, że wcześniej pieniądze przychodziły do niego same ze względu na jego pozycję. Im więcej minęło czasu, tym gorzej z nimi stał.

Andrzej Duda

Andrzej Duda podpisał ustawę dot. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

CZYTAJ DALEJ

W rozmowie o testamencie wyznał, że nic mu nie zostało i że sam nie będzie w stanie wybudować sobie na cmentarzu swojego nagrobka. Zapowiedział, że wybrał już nawet miejsce.

Wałęsa nie boi się śmierci

Przed swoją operacją były prezydent przyznał, że jest gotowy na to, by umrzeć. Mówił, że wszystkiego, czego chciał, już dokonał i czuje się spełniony. Na swoim Facebooku pożegnał się z fanami na wszelki wypadek, gdyby już nie mógł się później do nich odezwać.

W wywiadzie z „Vivą!” podkreślił, że lubi rozmowy o życiu i śmierci. Ujawnił również, gdzie ma zostać pochowany - miejsce wybrał mu emerytowany abp Sławoj Leszek Głódź. Wałęsa znalazłby swoje miejsce w kościele pw. św. Brygidy.

Opowiedział również o tym, jak czuje się obecnie. Przyznał, że na niektóre rzeczy jest już za stary i pozostało mu jedynie golenie z męskich spraw i że pobolewa go już bardzo wiele miejsc na ciele.

Mówił również o tym, że pilnie przestrzega zaleconej diety, która pozwoli oszczędzić jego serce i resztę organizmu w czasie, w którym ten ma się już najlepiej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >