wtv.pl
Ksiądz Michał Woźnicki

Facebook.com/Piotr Żytnicki

"Abp Stanisław Gądecki ma krew na rękach". Kontrowersyjny ksiądz znowu szokuje

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nagranie z "kazania" księdza Michała Woźnickiego, gdzie problematyczny duchowny uderza w osobę abp. Stanisława Gądeckiego krąży po sieci. Ksiądz z oficjalnym zakazem odprawiania mszy mimo wszystko zaprasza wiernych do pokoju w klasztorze salezja

  • Wykluczony przez salezjan ze zgromadzenia ksiądz Michał Woźnicki podzielił się ze światem oskarżeniami skierowanym w stronę abp. Stanisława Gądeckiego

  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ma być odpowiedzialny za niedawne samobójstwo księdza w Poznaniu

Trudno zrozumieć co mogło kierować księdzem Michałem Woźnickim, kiedy zdecydował się na wykorzystanie samobójstwa duchownego w celu uderzenia w abp. Stanisława Gądeckiego. Suspendowany duchowny oskarżył arcybiskupa, że przyczynił się do samobójstwa.

Okazuje się, że ksiądz Michał Woźnicki rozwiązał tragiczną zagadkę samobójstwa w jednym z poznańskich kościołów. Zdaniem kontrowersyjnego duchownego to zachowanie i decyzje abp. Stanisława Gądeckiego miały doprowadzić do takiego obrotu spraw.

Abp Stanisław Gądecki oskarżany przez księdza Michała Woźnickiego

Kazania księdza Michała Woźnickiego trafiają do sieci i to właśnie tam zyskują największą publiczność. Liczba wiernych mogących fizycznie uczestniczyć w mszach odprawianych w pokoju duchownego nie jest zbyt duża i już dochodziło w nim do interwencji policji (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Konflikt między suspendowanym księdzem Michałem Woźnickim a salezjanami oraz całym Kościołem katolickim wydaje się nabierać coraz szybszego tempa. Walczący o usunięcie kontrowersyjnego duchownego z terenu zakonu kapłani nie mogą dopiąć swego, a sam ks. Woźnicki bez zbytnich problemów dzieli się ze światem kolejnymi sensacjami, obrażając wszystkich po kolei.

Teraz na celownik suspendowanego kapłana trafił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i jego działania miały zdaniem księdza Michała Woźnickiego bezpośrednio przyczynić się do samobójstwa poprzez powieszenie jednego z księży. Do tragedii doszło w poznańskim kościele, a duchownego znalazła wierna odwiedzająca świątynię.

- Jedna rzecz jest pewna. Jaka? Że ów ksiądz się źle wyspowiadał. [...] Bo żeby się dobrze spowiadać, trzeba najpierw dobrą wiarą wierzyć. [...] Więc wprost, żeby z tego miejsca to padło: ta śmierć jest przypisana arcybiskupowi Gądeckiemu i wszystkim tym, którzy firmują fałszywą religię - mówił, cytowany przez "Gazetę Wyborczą" ksiądz Michał Woźnicki.

"Ksiądz [...] jest ofiarą ekumeniactwa"

- Ksiądz, którego przyjdzie chować jako samobójcę, jest ofiarą ekumeniactwa, posoborowia [...]. Zagubione, biedne dziecko. Głupi ksiądz. Do tego zabrudził kościół, który — wychodzi z tego — trzeba rekoncyliować - grzmiał do "wiernych" ksiądz Michał Woźnicki.

Dodatkowo udowadniał, że to nikt inny, a właśnie abp Stanisław Gądecki jest winny samobójczej śmierci kapłana. Wprost przekazał, że ma na rękach krew zmarłego kapłana oraz, że "nie podziela [...] wiary katolickiej".

Jako dowody na swoje słowa przytaczał fakt, że przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski organizował dni judaizmu, wskazując, że jeszcze jakiś czas temu było to zabronione w kościele. 

- 100 lat temu papieże zakazywali takich spotkań, a dzisiaj od 50 lat jeden, drugi, trzeci papież organizuje ekumeniackie spotkania, a ich wzorem przedstawiciele hierarchii z abp. Gądeckim na czele. Dzień judaizmu? Kościół katolicki nie zna takiej instytucji - mówił suspendowany duchowny.

Warto przypomnieć, że ksiądz Michał Woźnicki odprawia swoje msze zgodnie z tradycyjnym obrządkiem rzymskim, czyli tyłem do wiernych oraz po łacinie. Deklaruje, że obecny kształt mszy świętej oraz ustalenia II Soboru Watykańskiego są nieważne.

Abp Stanisław Gądecki tylko raz wypowiedział się na jego temat

W czasie wizyty w Radiu Maryja przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski został zapytany o swój stosunek do księdza Michała Woźnickiego przez jednego ze słuchaczy. Stwierdził on wtedy, że nauki wykluczonego przez salezjan ze zgromadzenia duchownego "noszą cechy pomieszania nauk katolickich, nauk tradycjonalistycznych i jeszcze specjalnej złośliwości, jaka jest dodawana jako dziegć".

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >