wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz wyrzucił wolontariuszkę WOŚP spod kościoła. Stuhr: Noga moja u św. Szczepana już nie postanie

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ksiądz, który przepędził wolontariuszkę WOŚP sprzed świątyni został skrytykowany przez Macieja Stuhra. Aktor, związany niegdyś z parafią św. Szczepana w Krakowie stwierdził, że słowa duchownego traktuje osobiście i jego noga nigdy więcej tam nie po

  • Maciej Stuhr jest oburzony zachowaniem księdza z Krakowa

  • Aktor podkreślił, że jako dziecko był parafianinem kościoła św. Szczepana

  • Artysta napisał, że jego noga nigdy więcej nie postanie już w tej świątyni

Maciej Stuhr przyznał, że przez lata był bardzo związany z parafią, w której posługę pełni kontrowersyjny ksiądz. 

Ksiądz ze św. Szczepana w ogniu krytyki 

Nie milkną echa incydentu, do którego doszło w niedzielę podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Chodzi o zachowanie księdza, który w wyjątkowo niegodny sposób dokonał ataku na wolontariuszkę kwestującą przed świątynią. 

Na nagraniu zarejestrowanym przez przechodnia, zobaczyć możemy jak ksiądz przepędza sprzed kościoła kobietę, która zbierała pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Duchowny nazywa akcję Owsiaka "diabelską organizacją", wielokrotnie tupie nogą i wykrzykuje "won" i "wara" pod adresem wolontariuszki. 

Nagranie trafiło do sieci i oburzyło część opinii publicznej. Na stronie parafii św. Szczepana w Krakowie pojawiło się też oświadczenie, w którym kapłani z kościoła wyrażają ubolewanie odnośnie zachowania księdza i wyraźnie sugerują, że nie utożsamiają się z jego opiniami. 

Ze względu na niewłaściwe zachowanie kapłana DIECEZJI ODESKO-SYMFEROPOLSKIEJ(UKRAINA) posługującego w naszym kościele wobec wolontariuszki WOŚP w dniu 31.01.2021 r . składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy Wolontariuszkę i Wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca - czytamy w treści oświadczenia. 

Maciej Stuhr oburzony 

Swoją dezaprobatę wobec skandalicznego zachowania księdza wyraził w mediach społecznościowych aktor, Maciej Stuhr. Okazuje się, że artysta przez lata związany był z parafią św. Szczepana w Krakowie. 

Kościół Św. Szczepana w Krakowie. Bardzo ważne miejsce dla mnie. Tu chodziłem na religie do salki parafialnej, tu przystąpiłem do I Komunii Świętej. Tu chodziłem na Msze, Drogi Krzyżowe, roraty i wszystko inne. Tak, byłem bardzo religijnym dzieckiem - napisał na Facebooku. 

Maciej Stuhr podkreślił, że budzące odrazę słowa kapłana potraktował osobiście i nie zamierza już nigdy więcej pojawiać się w świątyni, do której tak często uczęszczał będąc młodym chłopcem. 

Teraz słyszę od tutejszego „duszpasterza” „Won!”. Przyjmuję to osobiście do siebie. I noga moja u Św. Szczepana już nie postanie. Bardzo to wszystko smutne... - dodał aktor. 

W opozycji do duchownego z Krakowa warto postawić kapłana z Elbląga, ks. Kazimierza Klabana, który od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i po raz kolejny publicznie przekazał fundusze zebrane "na tacę" organizacji Jurka Owsiaka. 

Źródło: radiozet.pl, facebook.com, swszczepan.org

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >