wtv.pl > Polska > Ks. Natanek stanie przed sądem? Pokłosie kazania o dzieciach urodzonych dzięki in vitro
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:49

Ks. Natanek stanie przed sądem? Pokłosie kazania o dzieciach urodzonych dzięki in vitro

Ks. Natanek o dzieciach z in vitro
youtube.com/D.O.M.

Podczas wielkanocnego kazania suspendowany kapłan Piotr Natanek nazwał dzieci poczęte metodą in vitro "zwierzętami". Pozew w tej sprawie wystosować wobec kontrowersyjnego duchownego chce ojciec dziecka, które przyszło na świat dzięki takiemu zapłodnieniu.

Piotr Natanek nic nie robi sobie z zakazu odprawiania nabożeństw, które nałożył na niego krakowski metropolita.

Piotr Natanek wciąż aktywny

Były kapłan Piotr Natanek wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Swoje pięć minut duchowny miał w 2011 r., kiedy to w internecie pojawiły się nagrania z jednego z wygłoszonych przez niego kazań.

Przekonywał w nim o zagrożeniach płynących m.in. z "Gwiezdnych Wojen", serii książek o Harrym Potterze, czy muzyki techno, dopatrując się w wymienionych szatańskiego działania. Aktywności "złego" doszukiwał się również we fryzurach młodzieży.

- Jeśli na jego głowie jawi się żel, to wiedz, że coś się dzieje - przekonywał kapłan.

Choć w tym samym roku otrzymać miał suspensę od ówczesnego metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza, duchowny nic nie robi sobie z zakazu odprawiania nabożeństw i w swojej pustelni w Grzechyni wciąż celebruje msze, głosząc przy tym kazania. Te nie straciły na swojej kontrowersyjności.

Oburzające słowa o dzieciach z in vitro

Podczas obchodów świąt wielkanocnych Piotr Natanek wygłosił wyjątkowo skandaliczne słowa do przybyłych na miejsce wyznawców. Poruszyć postanowił temat dzieci poczętych metodą in vitro.

- Dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą, jest zwierzęciem - przekonywał były ksiądz.

Jedna z osób, która obejrzała nagranie, poczuła się wyjątkowo obrażona. To ojciec 9-letniego dziecka, które urodziło się dzięki metodzie in vitro. Mężczyzna zgłosił się do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i za jego pośrednictwem zapowiedział zamiar wytoczenia sprawy cywilnej przeciwko byłemu kapłanowi z Grzechyni.

Wg informacji przekazanych przez "Gazetę Krakowską", żądać będzie on przeprosin Piotra Natanka wobec wszystkich dzieci poczętych metodą in vitro. Swoje dane mężczyzna podać ma już po wytoczeniu procesu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet.pl