wtv.pl
Krystyna Pawłowicz

Jan BIELECKI/East News

Krystyna Pawłowicz: Wspieram Fundację Lux Veritatis

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem Twittera Krystyna Pawłowicz napisała, co myśli o aferze wokół Tadeusza Rydzyka. Sędzia dotychczas nie komentowała subsydiarnego aktu oskarżenia, złożonego przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Na aktywistów posypały się gr

Tadeusz Rydzyk wraz z zarządem Fundacji Lux Veritatis zostali pozwani w związku z podejrzeniem naruszenia ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Łącznie redemptoryście grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W spór ze sporym opóźnieniem postanowiła zaangażować się Krystyna Pawłowicz. W krótkiej publikacji, za pośrednictwem Twittera, powiedziała, co myśli o sprawie. 

Założyciel Radia Maryja musi mierzyć się z krytyką nawet ze strony osób o dość umiarkowanych poglądach. Nawet w obozie Zjednoczonej Prawicy temat kapłana jest zbywany milczeniem. Do jego otwartych sojuszników zaliczają się najbardziej zagorzali konserwatyści jak Zbigniew Ziobro, czy właśnie Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz skomentowała aferę wokół Tadeusza Rydzyka. Padły ostre słowa

Wielu mogło się nie spodziewać, ale właśnie okazało się, że była posłanka Prawa i Sprawiedliwości regularnie kieruje przelewy na konto Fundacji Lux Veritatis, finansując tym samym pracę duchownych w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Krystyna Pawłowicz wydała komunikat na Twitterze, pisząc wielkimi literami, że finansuje organizacje pozarządową. W następnej części wpisu zwróciła się bezpośrednio do swoich sympatyków. 

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego poprosiła, by pod żadnym pozorem nie przekazywać jej jakichkolwiek informacji na temat działań Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Samo stowarzyszenie uznała za skrajnie "lewackie" i "antychrześcijańskie". "Nie życzę sobie udostępniania informacji na ten temat lewackiej, antychrześcijańskiej sieci Watchdog Polska nękającej sądownie tę katolicką Fundację" - dodawała, oznaczając Telewizję Trwam. 

Krótkie oświadczenie wywołało kilkaset reakcji i kilkadziesiąt komentarzy. "Pani Profesor, już nie zapodam. Ja też wspieram i drażnią mnie te ciągłe kłamstwa tych łżedemokratów. Pozdrawiam serdecznie i miłego dzionka" - komentuje jeden z użytkowników społecznościowego medium. "Takoż i ja sobie tego nie życzę. Z tych samych powodów, co Pani Profesor" - dodaje kolejny sympatyk Krystyny Pawłowicz. 

Jeszcze wcześniej wykładowczyni udostępniła artykuł Michała Karnowskiego, który wyraził pogląd, jakoby Watchdog Polska miało być finansowane przez, słynnego już, Sorosa. "Nęka nadawcę Trwam. Domagają się dla nich kary, z więzieniem włącznie. Potrzebne wsparcie " - czytamy w publikacji portalu "wPolityce". 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter/Krystyna Pawłowicz

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >