wtv.pl
Krystyna Pawłowicz

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Krystyna Pawłowicz pochwaliła się zdjęciami z przeszłości. Nieznane dotąd fotografie

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów społecznościowych, Krystyna Pawłowicz pokazała nowe fotografie z przeszłości. Jedna z nich została wykonana nawet 38 lat temu. Sędzia postanowiła odpowiedzieć na nienawistne komentarze odnoszące się do jej wyglądu.

Krystyna Pawłowicz jest obecna na scenie politycznej od 1989 roku, gdy brała udział w obradach tzw. Okrągłego Stołu. W Sejmie debiutowała jednak dopiero w 2011 roku. Wówczas dała się poznać opinii publicznej z licznych, homofobicznych, seksistowskich, obraźliwych wypowiedzi. Część internautów od 10 lat nie szczędzi identycznego, obraźliwego języka pod adresem obecnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego. 

Każdy, kto regularnie przegląda paltformy takie jak Facebook czy Twitter, może zapoznać się z licznymi wypowiedziami, w których Pawłowicz wprost uznawana jest za "brzydką", czyli niespełniającą stereotypowych wymogów odnośnie "piękna".

Krystyna Pawłowicz ujawniła nieznane dotąd zdjęcia. Niesamowite fotografia właśnie okrążają media

Tym razem byłej posłance zarzucono bycie "bestią w todze". Wywołało to natychmiastową reakcję Krystyny Pawłowicz, która zaczęła publikować nieznane dotąd zdjęcia z przeszłości. Co ciekawe, to pierwszy raz, gdy sędzia odpowiada na podobne komentarze. "I na razie koniec ze zdjęciami. Z uśmiechem dla tej, która nazwała mnie bestią w todze, dla pani Sadło" - czytamy w ostatnim wpisie, odnoszącym się bezpośrednio do autorki obraźliwych deklaracji. 

Jeszcze wcześniej sędzia Trybunału Konstytucyjnego pokazała fotografię sprzed 38 lat, gdy składała ślubowanie doktorskie. Wszystkie opublikowane fotografie wywołały kilkaset reakcji i lawinę komentarzy ze strony zdziwionych lub zachwyconych internautów. Warto podkreślić, że już wcześniej opinia publiczna mogła przyjrzeć się dawnym zdjęciom wykładowczyni. Te były jednak nieznane osobom spoza kręgu bliskich znajomych sędzi. 

Następnie dodała wpis, w którym przybliżyła internautom swoją przygodę z lekkoatletyką. "No i uprawiało się sporty. W wieku 12-14 lat: oszczep, kula, sprint, dysk, skok w dal, sztafeta 4x100. W zdrowym ciele zdrowy duch. Dziś bardzo wiele dzieci ma zwolnienia z wf" - deklaruje za pośrednictwem Twittera Krystyna Pawłowicz.

"A tak wyglądała moja klasa VIII na zdjęciu z ukończenia szkoły podstawowej w 1966 roku" - dodała w kolejnej publikacji.

"Wstawiam swoje fotki nie dla kokieterii lecz dla zrównoważenia moich zdjęciowych wyobrażeń- gęb, powykręcanych fotoszopem i wstawianych na postrach w brukowcach, onetach, tvn-ach czy innych gazWyb- ach. Czasem tak będę robiła. Tamci niech straszą swoimi kobietami" - wyjaśniła. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter/Krystyna Pawłowicz]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >