wtv.pl > Polska > Konin: policjant strzelił do 21-latka. Nowe fakty
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:20

Konin: policjant strzelił do 21-latka. Nowe fakty

Konin
Flickr/Lukas Plewnia (CC BY-SA 2.0)

Konin: wraca sprawa zastrzelonego przez policjanta 21-latka, Adama Cz. Policjant, który strzelił do mężczyzny nie zostanie przesłuchany. Zamiast tego prokuratura ma powołać w tej sprawie kolejnego biegłego. Dopiero po tym czasie nastąpi przesłuchanie funkcjonariusza.

Sprawa z 2019 roku wywołała w Koninie ogromne poruszenie. Przed komisariatem doszło do zamieszek.

Konin: policjant, który zastrzelił 21-latka nie będzie przesłuchany

W listopadzie 2019 roku policjanci podeszli do grupy ludzi stojącej przy placu zabaw i chcieli wylegitymować wszystkich jej członków. W pewnym momencie do ucieczki zerwał się 21-letni Adam Cz. Policja ruszyła za nim. Jeden z funkcjonariuszy, z niewiadomych przyczyn, strzelił do niego. Mężczyzna zmarł.

Śmierć Adama Cz. wstrząsnęła mieszkańcami Konina. Doszło do zamieszek przed komendą policji.

Mimo, że minęło 1,5 roku, sprawa wciąż nie została wyjaśniona. Nie przesłuchano również jeszcze funkcjonariusza, który oddał strzał. Prokuratura zbiera wciąż opinie biegłych.

Potrzebny nowy biegły?

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Łodzi, jednak jej działania wydają się dość powolne - policjant jak dotąd nie musiał zjawiać się na przesłuchanie. Prokuratura twierdzi, że sprawa jest jeszcze zbyt zawiła, ale do przesłuchania dojdzie.

Prokurator wezwie jeszcze jednego biegłego, który zaopiniuje sprawę. - Ma to być nowy punkt widzenia - twierdzi rzecznik prokuratury, Krzysztof Bukowiecki.

Informacja o opinii biegłego oraz dalsze kroki w tej sprawie zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.

Jak kontrolować policyjne zachowania?

Zdarzenie z Konina było szeroko komentowane w całej Polsce. Niektórzy przypomnieli sobie o tej sprawie w kontekście amerykańskim - śmierci George'a Floyda.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [lm.pl]

Tagi: Konin Policja