wtv.pl
Minister Michał Dworczyk ogłosił nowy harmonogram szczepień.

Facebook.com/kancelaria.premiera [screenshot]

Konferencja szefa KPRM. Dworczyk podał dokładne daty rejestracji na wszystkie szczepienia

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Podczas przedpołudniowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk ogłosił nowe decyzje w sprawie rejestracji na szczepienia. Kiedy ruszą szczepienia dla wszystkich chętnych?

W trakcie przedpołudniowej konferencji prasowej minister Dworczyk przedstawił harmonogram rejestracji na szczepienia dla osób powyżej 18. roku życia.

- Od poniedziałku przyspieszamy - zadeklarował szef KPRM, zapowiadając, że od początku przyszłego tygodnia każdego kolejnego dnia uruchamiana będzie rejestracja dla dwóch kolejnych roczników.

W poniedziałek uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla osób z roczników 1974-1975, a już 9 maja na szczepienia będą mogły się rejestrować osoby urodzone w latach 2000-2003.

- 28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30 a 39 r.ż., które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza - to ponad 400 tys. osób - tłumaczył szef KPRM.

Rejestracja dla osób z grupy wiekowej 18-29, które w okresie od stycznia do marca zgłosiły chęć zaszczepienia się poprzez odpowiedni formularz, uruchomiona zostanie 4 maja.

Jeszcze we wtorek opublikowane ma zostać rozporządzenie wprowadzające zmianę, dzięki której w sytuacji, gdy istnieje ryzyko, że szczepionka się zmarnuje, szczepić będą się mogły  chętne osoby powyżej 18. roku życia.

Dworczyk: "Realizujemy plan przyspieszenia w II kwartale"

- Realizujemy plan przyspieszania w II kwartale. Większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. Cały czas nie jest ich wystarczająco, ale na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system - mówił minister Dworczyk podczas konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.

Szef KPRM zaznaczył jednak, że akcję szczepień utrudniają problemy z dostawami szczepionek. Przykładowo z zapowiedzianych przez AstraZenekę 268 tys. szczepionek dojedzie do Polski tylko 67 tys. sztuk.

Od wtorku, 20 kwietnia, na szczepienia mogą się rejestrować osoby urodzone w roku 1969. Zapisy przyjmowane są przez infolinię pod numerem 989, poprzez portal pacjent.gov.pl oraz SMS-owo pod numerem 880 333 333, na który należy wysłać wiadomość o treści SZCZEPIMYSIE.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: kultura.onet.pl

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >