wtv.pl > Polska > Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:12

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

KPP Kolno
KPP Kolno

Kolno (woj. podlaskie). 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego i ukradł elektronarzędzia, żywność i pieniądze. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak sprawca przyrządza sobie kebab. Cena tego posiłku może być jednak wysoka, ponieważ nastolatkowi grozi więzienie.

Wszedł przez okno i zdewastował bar. Straty liczone w tysiącach

Kolno (woj. podlaskie). W piątek 24 września policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do budynku, w którym mieści się lokal gastronomiczny.

Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wszedł do budynku przez okno. Następnie zniszczył płyty gipsowe i włamał się do baru.

Kolneńska policja informuje, że łupem włamywacza padły pieniądze, żywność i elektronarzędzia. Właściciel budynku i punktu gastronomicznego oszacował straty napadu na 6,5 tys. zł.

Kamera nagrała, jak włamywacz je kebab. Teraz grozi mu więzienie

Napad na bar zarejestrowała kamera monitoringu. Na jednym z nagrań, które policja z Kolna udostępniła na oficjalnej stronie, widać, jak sprawca krząta się między regałami i przygotowuje sobie kebab, a następnie zjada go w lokalu. 

Dzięki monitoringowi funkcjonariusze ustalili tożsamość włamywacza. To 17-latek, który mieszka w gminie Kolno. Nastolatek już wcześniej dopuścił się łamania prawa.

Trzy dni po napadzie policja schwytała 17-latka i go zatrzymała. Trafił do aresztu, gdzie usłyszał poważne zarzuty.

Materiały zgromadzone przez kolneńskich śledczych pozwoliły na przedstawienie sprawcy zarzutu kradzieży z włamaniem. Kodeks karny wskazuje, że za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: